Ziraat Bankası Dijital Banka Ortağı Oluyor

Ziraat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. bugün KAP'a dijital banka ortaklığına dair açıklamalarda bulundu.

Ziraat Bankası Dijital Banka Ortağı Oluyor

Ziraat Bankası tarafından KAP'a yapılan açıklamada, dijital banka ortaklığı yönünde olan;

“Ziraat Finans Grubu olarak dijital banka lisansına sahip bir banka kurulması yönünde karar alınması nedeniyle ve 5411 Sayılı Bankacılık Kanunu gereğince bankaların en az 5 ortakla kurulması gerekliliği uyarınca hakim ortağımız Ziraat Bankası A.Ş. tarafından kurulacak Dijital Banka’ya Şirketimiz Ziraat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. 1,- TL tutarında sermaye ile ortak olmuştur.

ziraat-dijital-bank.jpg

Dijital Banka kuruluş başvuru sürecinin devam etmesi, Şirketimizin ilgili Dijital Banka’nın sermayesine sadece 1,-TL tutar ile ortak olması ve Şirketimizin Dijital Banka’ya ortak olması sürecinin Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun onayını takiben tamamlanacağı hususları dikkate alındığında, hakim ortağımız olan Ziraat Bankası’nın ve Şirketimiz yatırımcılarının meşru menfaatleri ile rekabet unsurları göz önünde bulundurularak, Sermaye Piyasası Kurulu’nun II- 15.1 Özel Durumlar Tebliği’nin 6.maddesi kapsamında içsel bilginin kamuya açıklanmasının ertelenmesine karar verilmiştir. açıklamalarında bulunuldu.

Açıklamada Ziraat Finans grubunun kurmayı planladığı dijital banka lisansı olan bankanın en az 5 ortakla kurulması gerektiği ve bu kapsamda şirketin ilk etapta sembolik bir rakam olan 1 TL sermaye ile dijital bankaya ortak olduğu belirtilmiştir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.