Yüzde 47,61 Kar Payı Ödemesi Yapacak

Astor Enerji A.Ş. (ASTOR) 2023 temettü kararı Genel Kurul'da onaylandı ve yatırımcılar net yüzde 47,61299 kar payı alacaklar.

Yüzde 47,61 Kar Payı Ödemesi Yapacak

Borsa İstanbul'da 2023 yılında halka arz olan ve en çok işlem hacmiyle dikkat çeken şirketlerden Astor Enerji A.Ş. (ASTOR) 2023 yılında gerçekleşecek olan temettü ödemesini açıkladı.

Astor yatırımcıları 1 lot hisse başına brüt 0,5290333 TL temettü alacak. Yatırımcıların hesaplarına stopaj oranı düşüldükten sonra hisse başına net 0,4761299 TL alacaklar.

Astor Enerji (ASTOR) Temettü Açıklaması

Şirketin KAP üzerinden gerçekleştirdiği temettü duyurusunda; ''Şirketimizin 31 Mart.2023 tarihinde gerçekleştirilen 2022 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısında 2022 faaliyet yılına ilişkin olarak Yönetim Kurulu'nun kar payı dağıtımı yapılması hususundaki teklifi Genel Kurul tarafından kabul edilmiştir.

Pay sahipleri ve Kamunun bilgisine sunarız.'' açıklamalarında bulundu.

astor-temettu.jpg

Astor Faaliyeti Nedir ?

Astor Enerji 40 yıla yakın bilgi birikimi ile transformatör imalat ve satışı yaparak elektromekanik imalat sanayinde sektöre yön veren, yenilikçi ve dünya çapında ülkemizi başarı ile temsil eden bir firmadır. Elde ettiğimiz tecrübe, üretim ve kalite anlayışımızı Orta Gerilim Anahtarlama Ürünleri ve Kompakt Trafo Merkezleri üretimine aktararak sektöre katkı sağlamayı hedefleyen firmamız, Ar-Ge çalışmaları sonucu gerekli sertifikasyonları tamamlayarak Orta Gerilim Anahtarlama Ürünleri ve Kompakt Trafo Merkezleri üretim ve satışına başlamıştır.

Ankara'da üretim faaliyetlerine devam eden Astor Enerji 140.000 m2'lik arsa üzerine kurulu, 105.000 m2'lik kapalı alanda tek çatı altında Avrupa'nın öncü transformatör üretim tesislerinden birine sahiptir.

Astor Enerji, Yağlı Tip Dağıtım Transformatörleri , Dökme Reçineli Kuru Tip Transformatörleri, Güç Transformatörleri, Orta Gerilim Anahtarlama Ürünleri, Kompakt Trafo Merkezleri, RMU, Metal Clad üretimi ile 90’dan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.