Yüzde 100 Sermaye Artırımı Yapacak

Kimteks Poliüretan Sanayi Ve Ticaret A.Ş. (KMPUR) firması bugün (18.05.2023) bedelsiz sermaye artırımı kararını SPK onayına sundu.

Yüzde 100 Sermaye Artırımı Yapacak

Şirket 02.05.2023 tarihinde aldığı Yönetim Kurulu Kararı ile sermaye artırımı kararını SPK’nın onayına sunduğunu duyurdu.

Kimteks Poliüretan Sanayi Ve Ticaret A.Ş. (KMPUR) firması, 121.550.000 TL tutarındaki mevcut sermayesinin 243,1 milyon TL’ye artırılması ile ilgili 02.05.2023 tarihli yönetim kurulu kararını, SPK’nın onayına sundu.

* Şirketin sermayesinin %100 artıracağı anlaşılmaktadır.

* Bedelsiz sermaye artırımında, A grubu hisseler için iç kaynaklardan pay alma tutarı 33 milyon TL, ve B grubu hisseler için ise 88,5 milyon TL olacak.

kmpur-1.jpg

* Artış oranı % 100 olmak üzere, bedelsiz sermaye artırımının tamamı olan 121,5 milyon TL’ iç kaynaklardan emisyon priminden karşılanacak.

* Şirketin sermaye artırımı için iç kaynaklardan bedelsiz pay alma tutarı, toplam 121.550.000 TL ve kaynağı emisyon primi oluyor.

(Sermaye artırımı esnasında, pay senedinin üzerinde yazılı değerden yani itibari değerden daha yüksek değerle çıkarılması halinde, bu itibari değer ile satış bedeli arasındaki farka EMİSYON PRİMİ denir.)

Şirket tarafından 18.05.2023 (bugün) yapılan KAP açıklamasında;
“Şirketimiz sermayesinin tamamı iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle 243.100.000 TL'ye artırılması nedeniyle ihraç edilecek 121.550.000 TL'lik itibari değerdeki paylara ilişkin İhraç Belgesinin onaylanması ve Esas Sözleşmenin "Sermaye" başlıklı 6. maddesinin tadil edilmesine ilişkin olarak uygun görüş alınması amacıyla bugün (18.05.2023) Sermaye Piyasası Kurulu'na gerekli izin başvurusu yapılmıştır.” ifadeleri yer aldı.

Kimteks Poliüretan Sanayi Ve Ticaret A.Ş. (KMPUR) Firmasının Faaliyet Konuları

Tekstil, gıda ilaç, otomotiv, ayakkabı, izolasyon ve bilumum sanayide kullanılan her nevi kimyevi maddeler ve kimyasal elementlerin ve müştakları ile ham ve iptidai maddelerinin bileşiklerinin ve elementlerine ait ilk maddelerinin alım satımı dahil, ticareti, pazarlaması, komisyonculuğu, mutemetliği, mümessilliği, ithalatı ve ihracatı,
Toz plastik, kauçuk, organik ve inorganik kimyevi maddeler, sabun, deterjan, kozmetik ve diğer sanayi maddelerinde kullanılan maddelerin, uçan yağlar ve boyaların, mahlukat ve mamulatların, her nevi madenlerin, otomotiv sanayinde kullanılan kimyevi maddelerin, metal ve metalürjinin, mürekkepler ve matbaa mürekkeplerinin, üre esaslı mallar fotoğrafçılıkta kullanılan kimyevi maddelerin, fotoğraf kağıtlarının alım satımı dahil, ticareti, pazarlaması, mümessilliği, mutemetliği, komisyonculuğu, imalatı, ithalatı ve ihracatı,
Her nevi yünlü, pamuklu, ipekli, tirevira, tarikoton, keten, setila ve benzeri kumaşlar ile mefruşatçılıkta kullanılan kumaşlar ile bilumum konfeksiyonda kullanılan kumaşların, bunların ipliklerinin, yün, pamuklu ve benzeri bilumum ipliklerin, imali, boyatılması, fikstüre edilmesi, alımı, satımı ve ihracatı,
Konuyla ilgili patent, lisans, marka, ihtira beraatı tescili temekkülü, devir ve ferağı, satın alınması ve satılması, kiralanması.

Borsada, Kimteks Poliüretan Sanayi Ve Ticaret A.Ş. (KMPUR) Bugün Nasıl Bir Performans Sergiledi?

* BIST100 bugünü (18.05.2023) 4.501,73 puandan ve % 3,43 düşüş ile tamamladı.

* KMPUR hisseleri 74.10 TL’de ve % 1,92 ekside kapattı.

kmpur-2.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.