Şeker Yatırım Bist Analizi 27 Mart 2023

Şeker Yatırım günlük bist analizi 27 mart 2023 tarihi ile sizlerle.

Şeker Yatırım Bist Analizi 27 Mart 2023

Güne pozitif başlangıç yaparak BIST-100 endeksi günü %0,59 düşüşle 5.031,98’den tamamlayan Şeker Yatırım, Endeks 50 GHO’nı(5.114) test etse de altında kalmaya devam ederken gün içinde 5.080 altında kaldıkça yükselişlerin satış fırsatı olarak kullanılması ve uzun vadeli yükseliş trendi desteği olan 4.906 seviyelerine doğru satış baskısının devamı bekleniyor.

Bu seviye altındaki kapanışlarda yükseliş trendinin sonlanması ile 4.600-4.700 aralığına doğru düşüşün güçlenmesi beklenmektedir. Endeks gün içinde 5.080-5.114 aralığını yukarı kırılırsa kısa vadeli negatif eğilimden çıkması ve 5.250-5.290 aralığı ilk hedef olmak üzere tepki yükselişini güçlendirmesi beklenmektedir.

Kısa vadede 4.910 ve altına gerileme alım fırsatı olarak değerlendirilebilir. 5.130 ve üzerine tepki yükselişi ise satışı fırsatı olarak izlenebilir. Teknik göstergelerdeki genel negatif eğilim şuan için yükselişlerin tepki olduğuna ve satış fırsatı olarak kullanılarak kısa vadeli düşüş trendinin devam edeceğine işaret etmektedir. Ancak kısa vadeli göstergelerin aşırı satımdan dönerek güçlenme eğiliminde olması tepki yükselişi denemelerinin devam edeceğine işaret edebilir.

Endeksin güne pozitif eğilimle başlaması ve gün içinde tepki yükselişi denmelerinin devam etmesi beklenebilir.

Şeker Yatırım Faaliyeti Nedir ?

Şeker Yatırım Menkul Değerler A.Ş. (“Şeker Yatırım”), 24.12.1996 tarihinde Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat hükümlerine uygun olarak sermaye piyasası faaliyetlerinde bulunmak üzere kuruldu. Kurucu ortağı Şekerbank T.A.Ş.’dir.

“Geniş Yetkili Aracı Kurum” statüsündeki Şeker Yatırım, İstanbul’da bulunan Genel Müdürlük, biri Ankara’da diğeri İzmir’de olmak üzere 2 şubesi ve Şekerbank ile yapılan sözleşme ile Şekerbank’ın tüm şubelerinde emir iletimine aracılık kanalıyla bireysel ve kurumsal müşterilerine yurt içi ve yurt dışı sermaye piyasası ürünlerini sunmaktadır.''

  • İşlem Aracılığı Faaliyeti
  • Portföy Aracılığı Faaliyeti
  • Bireysel Portföy Yöneticiliği Faaliyeti
  • Yatırım Danışmanlığı Faaliyeti
  • Aracılık Yüklenimi Suretiyle Halka Arza Aracılık Faaliyeti
  • Sınırlı Saklama Hizmeti
  • Genel Saklama Hizmeti

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.