SASA'dan Yatırımcısını Mutlu Eden Haber

SASA Polyester, yatırımcısına müjdeli temettü kararını açıkladı. Şirketin Temettü kararı ile ilgili detaylar haberimizde yer almaktadır.

SASA'dan Yatırımcısını Mutlu Eden Haber

Sasa Polyester’in dün (7 Nisan 2023) gerçekleştirdiği Olağan Genel Kurul Toplantısında Onaylanan Kar Dağıtım Teklifi konuşuldu.

* Pay biçiminde ödeme yapılması kararını da açıklandı.

*Şirket Nakit kar payı ödemesi yapmayacağını açıkladı.

Pay biçiminde ödeme yapacak olan Sasa Polyester, bedelsiz kar payı dağıtımında brüt ve net 2,94 milyon TL Kar payı dağıtıyor. 1TL’lik nominal hisseye brüt/net 1,27 TL lik kar payı hesaplanmıştır.

sasa-temettu-karari-aciklandi.jpg

SASA Kap Temettü Açıklaması

Sasa Polyester 7 Nisan tarihinde KAP'a açıklamalarda bulunmuştur. Şirket, “16 Mart 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda duyurulan kâr payı dağıtımına ilişkin hususlar, Şirketimizin 7 Nisan 2023 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda görüşülerek onaylanmıştır.” açıklamasında bulunmuştur.

Sasa Polyester Faaliyeti Nedir ?

SASA, polyester, elyaf, filament iplik, polyester bazlı polimerler, özel polimerler ve ara ürünlerde dünyanın önde gelen üreticilerinden biridir.

Sektöründeki liderlik sorumluluğu ile, güçlü teknik mirasını ve inovasyon kültürünü yüksek üretim kapasitesi ile harmanlayan SASA, tasarımdan, üretim ve dağıtım aşamalarına kadar tüm süreci başarıyla yönetir.

Polyester sektöründeki üretimine 1966 yılında başlayan SASA, kuruluşundan bugüne, aralıksız yatırımlarıyla hızlı büyüme sürecini hep sürdürdü.SASA, polyester sektöründeki öncülüğünü sürdürmek ve bu konumunu daha da güçlendirmek amacıyla 2000 yılında dünya kimya devi Dupont ile joint-venture tarzı ortaklık kurdu ve DupontSA adını aldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.