O Şirket Bugün Temettü Ödemesi Yapacak

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri (GENIL) şirketi bugün yatırımcısına temettü ödemesi yapacağını açıkladı.

O Şirket Bugün Temettü Ödemesi Yapacak

Borsa İstanbul'da işlem gören Gen İlaç şirketi, daha önce yatırımcıları ile paylaştığı kar payı dağıtımı ödemelerini yapmaya hazırlanıyor.

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. brüt toplam 333.333.330 TL seviyesinde temettü verecek. Bugün kar payı dağıtımı yapacak şirket, hisse başına brüt 1.11 TL, hisse başına net 1 TL temettü dağıtacağını açıkladı.

  • Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri (GENIL) şirketi son 5 yılda brüt temettü verimi ortalaması yüzde 2,21 olarak açıklandı.

Gen İlaç Faaliyeti Nedir ?

Türkiye'nin en hızlı büyüyen ilaç şirketlerinden biri olarak, 1998'den beri, nadir hastalıklar ve karşılanmamış sağlık ihtiyaçlarına dünya çapında çözümler sunuyoruz. Geniş ürün yelpazemiz, yenilikçi yaklaşımımız ve dünya genelinde faaliyet gösteren alanında uzman kadromuz ile, etik ve bilimsel ilkeler çerçevesinde, ilaç sektörünün önemli bir küresel aktörü ve geleceğin sağlık markası olma hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Başta Nöroloji, Endokrinoloji ve Nefroloji olmak üzere Onkoloji, Hematoloji ve Pediatri branşlarında, ender görülen hastalıkların tedavisinde ve bu hastalıklara bağlı olarak gelişen fonksiyon bozukluklarının giderilmesinde kullanılan ürünleriyle sağlık sektöründe yerini almıştır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.