Merakla beklenen halka arz: Kaç Lot verecek

GRTRK koduyla halka arz olan ve talep toplamaya başlayan Graintürk Tarım şirketinin halka arz haberi sonrası talep toplama ve lot sayısı yatırımcılar tarafından oldukça merak edilmektedir.

Merakla beklenen halka arz: Kaç Lot verecek

Graintürk Tarım, geçtiğimiz günlerde yatırımcılarına halka arz olacağı haberini açıklamıştı. Graintürk Tarım halka arzı 18-19 Nisan 2023 tarihlerinde talep toplayacağı açıklanmıştı. Talep Toplamanın ilk gününde yatırımcıların en çok merak ettiği sorulardan biri de ''halka arzda kaç lot verileceği''.

Graintürk Tarım Halka Arz Detayları

Halka arzının büyüklüğü ''440 Milyon Lira'' olacak olan ''Graintürk Tarım'' şirketinin halka arzında 25.000.000 lot dağıtılacak.

  • Graınturk Tarım halka arzı '''Eşit dağıtım'' yöntemiyle gerçekleşecek
  • Graınturk Tarım borsada ''GRTRK'' kodu ile işlem görecektir.
  • Graınturk Tarım halka arzına katılacak olan yatırımcılar T1-T2 bakiye kullanılabilecektir.
  • Graınturk Tarım Halka arzında payların yüzde 20'si halka açık olacaktır.
  • Graınturk Tarım Halka arzında fiyatı ''17,60'' lira olacaktır.

Fonun Kullanım Yeri

- %55-60 İşletme sermayesi.
- %40-45 Planlanan yeşil enerji yatırımlarının finanse edilmesi.

Graintürk Tarım A.Ş. şirketinin halka arz tarihi 18 ile 19 Nisan 2023 olarak belirlendi. Eşit dağıtım yöntemi ile İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş ortaklığında gerçekleşiyor.

grainturk-halka-arz-kac-lot-verecek.jpg

Graintürk Tarım Halka Arzı Kaç Lot Verecek ?

Graintürk Tarım halka arzı 18-19 Nisan 2023 tarihlerinde yatırımcısından talep toplamaktadır. Talep toplama tarihleri son bulduktan sonra yatırımcısına tahmini olarak; Halka arza 1.800.000 kişinin katılması halinde 12-14 lot arası hisse düşmesi beklenmektedir.

Graınturk Tarım Faaliyeti Nedir ?

Graınturk Tarım A.Ş. 2014 yılında İstanbul’da kurulmuş olup, ulusal ve uluslararası platformda tarımsal emtia ticareti alanında faaliyet göstermektedir. 2021 yılında Özova Hububat Tarım Ürünleri Tic. Ltd. Şti, Platinyum Tarım Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. ve Graın Tarım ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş.’ yi bünyesine katmış ve böylece İstanbul Levent’ te bulunan ofis, Hatay Kırıkhan, Aydın Germencik’ te bulunan fabrikalar, tesisler ve deneyimli kadrosu ile sektörde rekabet gücünü arttırmıştır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.