Halka Arz Sonrası İş Anlaşmasına İmzayı Attı

CVK Madencilik şirketi KAP üzerinden yatırımcısına açıkladığı yeni iş ilişkisinde yaklaşık olarak 22,5 Milyon lira kazanacağını açıkladı.

Halka Arz Sonrası İş Anlaşmasına İmzayı Attı

CVK Maden İşletmeleri San. Ve Tic. A.Ş. (CVKMD) firması bugün (17.05.2023) KAP’ta yurtdışında yerleşik bir firma ile “Maden Cevheri Satışı” konusunda anlaştığını, sözleşme bedelinin yaklaşık 22,5 milyon TL (1.140 bin USD) olduğunu ilan etti. İş ilişkisinin başlamasının öngörüldüğü tarihi 17.05.2023 (bugün) olarak beyan eden firma, söz konusu iş anlaşmasının faaliyetlerine etkisini “olumlu” olarak tanımladı.

“Şirketimiz CVK Maden İşletmeleri San. ve Tic. A.Ş., yurt dışında yerleşik bir şirket ile "Maden Cevheri Satışı" konusunda anlaşmıştır.
Sözleşmenin toplam bedeli yaklaşık 22.515.000,00 Türk Lirası (1.140.000,00 USD)'dır.
Kamuoyuna duyurulur.
Saygılarımızla” açıklamasında bulundu.

CVK Maden İşletmeleri San. Ve Tic. A.Ş. (CVKMD) Firmasının Bugün (17.05.2023) Borsadaki Performansı Nasıldı?

Bugün (17 Mayıs 2023) BİST100 endeksi, 4.661,68 puan ve % 1,57 artış ile kapandı. CVKMD hisseleri ise 140,70 TL fiyatından ve % 8,23 oranında artıda tamamladı. CVKMD Hissesinin açılış fiyatı 130,60 TL idi. Hisse gün içinde en düşük 129,80 TL’yi, en yüksek ise 143 TL fiyatını gördü. Hissenin 52 haftalık performansı en düşük 115,50 TL ve en yüksek ise 203,60 TL oldu.

cvmkd.jpg

CVK Maden İşletmeleri San. Ve Tic. A.Ş. (CVKMD) Firması’nın Kuruluş – Sermaye – Ortaklık - Faaliyeti Yapısı

Tescil Yeri ve Tarihi : İstanbul - 2006
Borsaya Kote Olduğu Tarih : Nisan 2023
Borsada İşlem Gördüğü Pazar : Yıldız Pazar
Halka Açıklık oranı : % 19,99

Şirketin Faaliyet Konusu :
Şirket konusu ile ilgili her türlü maden, cevher ve kömür sahaları aramak, incelemek, bunların müracaatlarında bulunmak, bu sahalarda ocaklar açmak, işletmek kiralamak, kiraya vermek, imal etmek, arama ve işletme ruhsatnameleri ile maden imtiyazları talep ve iktisap etmek veya bunları devralmak, devretmek.

Şirket konusu ile ilgili her nevi madenin istihraç edilmesi, maden ocakları işletilmesi, maden cevherlerinin hazırlanması, ayıklanması, zenginleştirmesi, tasfiyesi, flotasyon kavurma, icra, her türlü maden izabesi yapmak, maden öğütmek, şekil değiştirmek, metal elde etmek ve bununla ilgili sanayi tesisleri kurmak ve ayrıca bunların ihracatı, ithalatı, perakende alımı satımı yurtiçinde ve yurtdışında pazarlaması ile dahili ticaretini yapmak.

Şirket konusu ile ilgili her türlü madeni orijinal durumları veya şu anki fiziksel durumları ne olursa olsun mineral tabakların ve diğer jeolojik kaynakların araştırılması, incelenmesi istihsali ve işletilmesi bilhassa altın, krom, bakır, çinko, kurşun, mermer, perlit, aspest madeni araştırılması ve benzeri tüm madenleri açmak, işletmek, kiralamak, kiraya vermek imal etmek, fasonaj dahili ticaret, ihracı ve ithalini yapmak.

İstihsal edilen veya sair surette sağlanan jeolojik kaynakların işletilmesi ithali, ihracı ve ticaretini yapmak ve şirket amaçlarıyla ilgili bu amaçların tali veya bu amaçlar için gerekli sair faaliyetlerde bulunmak.

Her nevi ve her kalitede demir ve saç mamulleri ile ilgili haddehaneler kurmak, işletmek, döküm işlemleri, sıcak soğuk çekme işlemleri yapmak, almak ve satmak.

Krom, demir, saç, bakır, pirinç, bronz kalay ve diğer metal malzemelerinin hurdaların veya tam yarı mamul veya mamul maddelerinin alım satım ve ticaretini yapmak, izabecilik madde izabe fırınları kurmak, işletmek, satın almak, satmak, kiralamak veya kiraya vermek, her türlü hurda ve metalin ithalatını ihracatını toptan ve perakende ticaretini ve pazarlamasını yapmak.
Şirketin amacı ve konusu ile ilgili yurt içi ve yurt dışında her türlü laboratuvar tesis edilebilir.

Laboratuvar hizmetleri verilebilir. Her türlü tahlil, analiz, test ve benzeri işlemleri yapabilir, kalite kontrol faaliyetlerinde bulunulabilir, laboratuvar hizmetleri verilmesiyle ilgili teşekküllerle iş birliği yapabilir, Sermaye Piyasası Kanununun örtülü kazanç aktarımına ilişkin hükümleri saklı kalmak kaydı ile faaliyetlerine iştirak edebilir.

Çevre ve doğal kaynakların korunması ile ilgili olarak; mühendislik, müşavirlik, araştırma-geliştirme, etüt, fizibilite ve benzeri konularda çalışmak. Çevre, Maden Mevzuatı ve ilgili sair mevzuatlar kapsamında yayınlanarak yürürlüğe giren tüm yönetmelikler doğrultusunda ilgili raporları hazırlamak, gerekli izinleri ve lisansları almak.

Her türlü Elektrik Enerjisi üretmek amacıyla her türlü tesisi kurmak, devralmak, kiralamak, işletmeye almak ve kiraya vermek, Üretilen elektrik enerjisini ve/veya oluşturulan kapasiteyi, ikili anlaşmalar yoluyla, toptan ve/veya perakende satış lisansı sahibi tüzel kişilere ve serbest tüketicilere satmak, Kurulmuş veya kurulacak enerji dağıtım şirketleri ile herhangi bir tekel oluşturmaya yol açmadan, katılım ve birliktelik ilişkilerine girmek, Şirket bu amaç ve çalışma konularını gerçekleştirmek için, sermaye piyasası mevzuatı ve ilgili diğer mevzuata uygun olmak, özellikle örtülü kazanç aktarımı yasağını ve üçüncü kişiler lehine teminat, rehin, ipotek ve kefalet verilmesine ilişkin düzenlemeler ile uyulması zorunlu kurumsal yönetim ilkelerini ihlal etmemek ve gerekli özel durum açıklamalarını yapmak kaydıyla:
1) İştigal konusu ile ilgili komisyonculuk, mümessillik, milletlerarası mümessillik, acentalık, bayilik, distribütörlük alabilir verebilir yada bu faaliyetleri kendisi için başkalarına gördürülebilir.
2) İştigal konusu ile ilgili fabrika imalathane ve atölyeler kurulabilir, mağazalar ve satış merkezleri açılabilir, kiralayabilir, işletmeleri alabilir veya kiraya verebilir. Ulusal veya uluslararası fuar ve organizasyonlara iştirak edebilir.
3) Şirket konusu ile ilgili uluslararası lisanslar alabilir, kurulmuş yerli ve yabancı sistemleri kısmen veya tamamen kiralayabilir, faaliyetleri için faydalı izin, ruhsatname, ihtira beratı, lisans ve imtiyaz emsali gibi hakları yerli ve yabancı sahiplerinden iktisap edebilir, üçüncü şahıslara kısmen yada tamamen kiralayabilir, devredebilir, başkalarına ait olanı devralıp, devredebilir.
4) Şirket amaç ve başlıca konuları gerçekleştirebilmek için gerekli diğer menkul ve gayrimenkul malları satın alabilir, satabilir, kiraya verebilir, kiraya tutabilir, devredebilir, ithal edebilir, ihraç edebilir.
5) Şirket konusu ile ilgili işlerini gerçekleştirebilmek için gerekli servis, büro, şube, garaj, otopark, otel, tatil köyü gibi turistik tesisleri ile diğer her türlü tesisleri, her türlü taşınmazı amacına ulaşmak için komple veya kısmen iktisap edebilir, kiraya tutabilir.

Şirketin Sermayesi : 42 milyon TL
Şirketin Ortaklık Yapısı:

* Hüseyin Çevik : % 80
* Diğer : % 20

cvkmd-2.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.