Forte Bilgi İletişim Teknolojileri Halka Arz Detayları

Forte Bilgi İletişim Teknolojileri ve Savunma Sanayi A.Ş. (FORTE) halka arz edilecek. 13 milyon lotu halka arz edecek ve halka açıklık oranı yüzde 22,41 olması planlanıyor.

Forte Bilgi İletişim Teknolojileri Halka Arz Detayları

Forte Bilgi İletişim Teknolojileri ve Savunma Sanayi A.Ş. (FORTE) 2023 yılında halka arz olmak için başvuruda bulunan şirketlerden biri. Bu halka arzı İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından gerçekleşmesi bekleniyor.

FORTE Faaliyeti Nedir ?

2006 yılında faaliyetlerine başlayan Forte Bilgi İletişim Teknolojileri ve Savunma Sanayi A.Ş. sistem entegrasyonu ve yazılım geliştirme alanlarında faaliyet göstermektedir.

Forte, kamu kurumlarında ve savunma sanayii endüstrisinde çalışmasına devam eden %100 yerli bir firmadır.

Müşteriye özel ve maliyet etkin çözümlerini, yüksek kalitedeki sistem ve yazılım mühendisleri ile üretmektedir.

FORTE Halka Arz Detayları

Forte Bilgi İletişim Teknolojileri ve Savunma Sanayi A.Ş. halka arz sonrasında borsada ''FORTE'' kodu ile işlem görmeye başlayacak.

FORTE halka arzı ''eşit dağıtım'' yöntemiyle gerçekleştirilecektir.

Forte Bilgi İletişim Teknolojileri ve Savunma Sanayi A.Ş. halka arz şeklini sermaye artırımı şeklinde gerçekleştirilecek. Forte Bilgi İletişim Teknolojileri halka arz şekli;

  • Sermaye Artırımı : 13.000.000 lot

forte-halka-arz.jpg

Forte'ye SPK'dan halka arz onayının gelmesinden sonra talep toplamaya başlayacak. Talep toplama tarihleri şuan için net değildir.

Şirket talep toplama tarihlerini 2 iş günü içinde planlamaktadır. SPK halka arz onayının gelmesinin ardından 2 iş günü boyunca talep toplama olacaktır.

  • FORTE paylarının Borsa İstanbul'a kote olmasının ardından fiyat istikrarı uygulanması planlanmamaktadır.
  • Forte Bilgi İletişim Teknolojileri ve Savunma Sanayi A.Ş. halka arzına katılacak olan yatırımcılar T1-T2 bakiye kullanımı olmayacaktır.
  • Forte Bilgi İletişim Teknolojileri ve Savunma Sanayi A.Ş. (FORTE) payları halka arz olmasının ardından Ana Pazar'da işlem görmeye başlayacak.

Halka Arz Hangi Bankalarda Olacak ?

Forte Bilgi İletişim Teknolojileri ve Savunma Sanayi A.Ş. (FORTE) halka arz çalışmaları sonucunda hangi bankalar üzerinden gerçekleştireceği açıklanacaktır. Şirketin halka arzını Borsa İstanbul'da işlem yapmaya yetkili tüm bankalar ve aracı kurumlar olacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.