Bu Hisseler Hem Ucuz Hem Temettü Dağıtacak!

İş Yatırım, BIST 100’de Cari F/K ve PD/DD anlamında ucuz olan ve sene içinde temettü dağıtacak şirketleri listeledi.

Bu Hisseler Hem Ucuz Hem Temettü Dağıtacak!

İş Yatırım, bu sene içinde temettü dağıtacak ve ucuz olan hisseleri listeledi. Borsa İstanbul BIST 100 endeksinde Cari F/K ve PD/DD anlamında ucuz olan hisseler baz alınarak listelenmiştir.

Ucuz Olan Temettü Dağıtacak Hisseler

Listemizde ucuz olan ve bu sene içerisinde temettü verecek hisseler listelenmiştir. İş Yatırım analizinde paylaşılan bu hisselerin en büyük noktası hem ucuz olması hem de sene içerisinde temettü verecek olmaları.

1.) İş GYO (ISGYO)

''Cari FK: 1,16 Cari PD/DD: 0,7'' olarak değerlendirilmiştir.

- ISGYO Faaliyeti:

İş GYO, çeşitlendirilmiş ve dengeli portföy yapısıyla yatırımcılarına en uygun risk-getiri dengesini sağlama hedefine odaklı bir yatırım şirketidir.

isgyo-temettu.jpg

2.) Alarko GYO (ALGYO)

''Cari FK: 1,57 Cari PD/DD: 0,74'' olarak değerlendirilmiştir.

- ALGYO Faaliyeti:

Bağlı bulunduğu Alarko Holding’in Gayrimenkul geliştirme sektöründeki iştiraki olan Alarko GYO portfoyünde bulunan gayrimenkullerin kira geliri ile yatırımcısına sabit getiri sağlamaktadır.

Sahip olduğu Gayrimenkullerin zaman içerisinde değerlenmesi ve başarılı nakit yönetimi ile şirket değeri kurulduğundan bugüne sürekli bir artış göstermektedir.

3.) Akbank (AKBNK)

''Cari FK: 1,59 Cari PD/DD: 0,62'' olarak değerlendirilmiştir.

- AKBNK Faaliyeti:

Akbank Özel Bankacılık olarak, teknolojinin ve dijital bankacılığın sağladığı olanakları en verimli şekilde kullanmaktadır. Müşterilerimizin yatırım ürünlerine ulaşabilecekleri, şubeye gitmeden sözleşmelerini onaylayarak birçok işlemi anında gerçekleştirebilecekleri teknolojik altyapılar oluşturarak, bu yenilikleri dijital kanallarımız olan İnternet ve Mobil Şubelerimizden de sunmaktadırlar.

akbank-temettu.jpg

4.) Yapı Kredi bankası (YKBNK)

''Cari FK: 1,63 Cari PD/DD: 0,68'' olarak değerlendirilmiştir.

- YKBNK Faaliyeti:

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. ve Koçbank A.Ş.'nin güçlerini, tecrübelerini ve kaynaklarını bir araya getirerek daha iyisini sunmak için yarattığı birliktelikle yeni oluşumunu 2006 yılında tamamlayan Yapı Kredi, bugün her iki kurumun tarihini ve ortak değerlerini içeren bir finans kuruluşudur.

5.) Sabancı Holding (SAHOL)

''Cari FK: 1,9 Cari PD/DD: 0,82'' olarak değerlendirilmiştir.

- SAHOL Faaliyeti:

Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. (Sabancı Holding), Türkiye’nin önde gelen holding şirketlerinden olup, bağlı ortaklıkları ve iştirakleri aracılığıyla başta bankacılık, finansal hizmetler, enerji, sanayi, yapı malzemeleri ve perakende sektörleri olmak üzere çeşitli sektörlerde faaliyette bulunmaktadır. Sabancı Holding Türkiye’de tescil edilmiş olup merkezi İstanbul şehridir.

sahol-temettu.jpg

6.) Garanti Bankası (GARAN)

''Cari FK: 1,93 Cari PD/DD: 0,74'' olarak değerlendirilmiştir.

- GARAN Faaliyeti:

1946 yılında Ankara’da kurulan Garanti Bankası, 31 Mart 2019 tarihi itibarıyla 423 milyar Türk Lirası’nı aşan konsolide aktif büyüklüğü ile Türkiye'nin en büyük ikinci özel bankası konumunda. Garanti 2010 yılından bu yana ana hissedarı BBVA ile yaratılan sinerjiyle Türkiye ekonomisine değer katıyor. Banka, Haziran 2019 tarihinden itibaren faaliyetlerini “Garanti BBVA” markasıyla sürdürmektedir.

7.) Pasifik GYO (PSGYO)

''Cari FK: 1,94 Cari PD/DD: 1,41'' olarak değerlendirilmiştir.

- PSGYO Faaliyeti:

Pasifik GYO, bağlı bulunduğu Pasifik Grubu’nun Next Level Ankara; Next Level Loft, Next Level Çayyolu gibi gayrimenkul ve inşaat sektörlerinde ilklere imza atan vizyonu, zengin deneyimi ve güçlü sermaye yapısı ile Türkiye’nin önde gelen GYO şirketlerinden biri olmayı hedeflemektedir.

psgyo-temettu.jpg

8.) İş Bankası C (ISCTR)

''Cari FK: 1,97 Cari PD/DD: 0,65'' olarak değerlendirilmiştir.

- ISCTR Faaliyeti:

ISCTR, %28,09 oranında CUMHURİYET HALK PARTİSİ GENEL BAŞKANLIĞI %34,65 oranında DİĞER %37,26 oranında T.İŞ BANKASI A.Ş.MENS.MUNZ.SOS.GÜV.VE YAR.SAN.VAKFI iştiraklerine aittir. ISCTR genel müdürlük görevini ise HAKAN ARAN üstlenmektedir.

9.) Şekerbank (SKBNK)

''Cari FK: 2,12 Cari PD/DD: 0,61'' olarak değerlendirilmiştir.

- SKBNK Faaliyeti:

“Anadolu Bankacılığı” anlayışıyla köyden kente; yerel özellikleri ve ihtiyaçları dikkate alan, bankası olmayanları da bankacılık hizmetleriyle tanıştıran, mutlu müşteri, çalışan ve ortaklarıyla değer yaratarak birlikte büyüyen, gücünü köklü geçmişinden alan çağdaş bir banka olarak kendilerini tanıtan şekerbank, ülkemizde bankacılık hizmeti vermektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum