Bu Hafta Temettü Verecek Şirketler

15 Mayıs haftasında yatırımcısına kar payı dağıtımı yapacak şirketleri bu yazımızda sizlerle paylaştık.

Bu Hafta Temettü Verecek Şirketler

Mayıs ayının 3. haftasının içerisinde kar payı dağıtımı yapacak şirketleri detayları ile birlikte ele aldık. Bu hafta içerisinde kar payı dağıtımı yapacak olan 3 şirketi yatırımcılarına ne kadar temettü dağıtacakları ile birlikte yazdık.

15 Mayıs Haftasında Kar Payı Ödeyecek Şirketler

15 Mayıs haftası içinde yatırımcısına temettü ödemesi yapacak 3 şirketi yazdık.

1.) GEN İLAÇ VE SAĞLIK ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (GENIL)

Gen İlaç Şirketi, 15 Mayıs haftasında yatırımcısına pay başına net 0,9999999 TL temettü ödemesi yapacak. Temettü ödemeleri yatırımcıların hesaplarına 17 Mayıs tarihi ile geçeceği bildirildi.

Gen İlaç Faaliyeti Nedir ?

Türkiye'nin en hızlı büyüyen ilaç şirketlerinden biri olarak, 1998'den beri, nadir hastalıklar ve karşılanmamış sağlık ihtiyaçlarına dünya çapında çözümler sunuyoruz. Geniş ürün yelpazemiz, yenilikçi yaklaşımımız ve dünya genelinde faaliyet gösteren alanında uzman kadromuz ile, etik ve bilimsel ilkeler çerçevesinde, ilaç sektörünün önemli bir küresel aktörü ve geleceğin sağlık markası olma hedefiyle çalışmalarımızı sürdürmektedir.

gen-ilac.jpg

2.) KUŞTUR KUŞADASI TURİZM ENDÜSTRİ A.Ş. (KSTUR)

Kuştur Turizm firması, 15 mayıs haftası içerisinde yatırımcısına kar payı ödemesi yapacak. 16 mayıs tarihinde yapılacak ödemeler ile yatırımcısına pay başına net 7,8380204 TL kar payı dağıtacak. Temettü ödemeleri yatırımcıların hesaplarına 18 Mayıs'ta yatacak.

Kuştur Turizm Faaliyeti Nedir ?

E.Tünay KAVASOĞLU, 1943 Bursa doğumlu olup, evli ve iki çocuk annesidir. Bursa Kız Lisesinden mezun olmuştur. 1990 lı yıllarda Kuştur Tatil Köyünde Turizm İşletmeciliğine başlamıştır. Tatil Köyünün yenileme ve modernizasyon aşamalarında büyük emeği olan E. Tünay KAVASOĞLU halen Kuştur Kuşadası Turizm Endüstrisi A.Ş. nde Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üye olarak görev yapmaktadır.

3.) SUMAŞ SUNİ TAHTA VE MOBİLYA SANAYİ A.Ş. (SUMAS)

Sumaş Mobilya şirketi, 15 Mayıs haftası içerisinde 17 Mayıs'ta kar payı dağıtımı yapacak. Şirket yatırımcısına pay başına net 2,0250000 TL temettü ödemesi yapacak. Şirketin yapacağı temettü ödemesi yatırımcıların hesaplarına 22 Mayıs'ta geçecek.

Sumaş Mobilya Faaliyeti Nedir ?

1978 yılında başlayan montaj çalışmaları 1981 yılına kadar sürmüş ve ilk sunta 14 Haziran 1981 tarihinde üretilmiştir. Günlük 250 m³ yonga levha üretim kapasitesine sahip olan tesisler tamamiyle Alman teknolojisi ürünüdür. Kısa sürede üretimini Ege ve Marmara bölgesi ağırlıkta olmak üzere tüm yurtta ve yurtdışında pazarlamaya başlayan SUMAŞ A.Ş. Körfez Bölgesinin öncü sanayi kuruluşu haline gelmiştir. Kurulduğu günden bu yana Edremit yöresine, yarattığı istihdamla ve yaptığı yatırımlarla büyük katkı sağlamaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.