AKFEN'den Yatırım Açıklaması Geldi

AKFEN şirketi yatırımcısını bilgilendirmek adına KAP'a yaptığı açıklamada, yeni yatırımlarını ve projelerine dair bilgileri yatırımcısı ile paylaştı.

AKFEN'den Yatırım Açıklaması Geldi

AKFEN Yenilenebilir Enerji A.Ş (AKFYE), yatırımcısı ile yeni projeleri ve yatırımları hakkında açıklamalar yaptı. 7 Nisan 2023 tarihinde şirketin KAP'a yaptığı açıklamada yatırımlar ve yeni projeler ele alındı.

AKFEN şirketinin KAP'a yaptığı açıklamada;

1) Hibrit Projeler kapsamında 95,42 MWe kapasite, RES kapasite artışı kapsamında 92,4 MWe kapasite, olmak üzere toplam 187,82 MWe lisans hakkı alınmış olup projelerin aşamaları ile ilgili 29.03.2023 tarihli KAP açıklamamızda bilgi verilmiştir.

2) Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliği 17. madde kapsamında depolama tesisine verilen hakka istinaden toplam 285 MWe kapasiteli GES ve RES önlisans başvuruları yapılmıştır. Başvurularımız kapsamında EPDK tarafından TEİAŞ’a kapasite tahsisi için görüş sorulmuş olup, kapasite taleplerimiz uygun görülerek EPDK’ya bildirilmiş ve EPDK internet sayfasında kapasitesi uygun görülen projeler arasında yayınlanmıştır. Önlisansla ilgili süreçler, yasal prosedürlere uygun olarak devam etmektedir.

3) Müstakil elektrik depolama tesisi başvuruları kapsamında Şirketimiz tarafından toplam 380 MWe müstakil depolama tesisi başvurularımız EPDK tarafından uygun görülmüştür.

Akfen Yenilenebilir Enerji’nin yatırım aşamasında bulunan projeleri tamamlandığında, mevcut durumda 699 MW olan Şirketin kurulu güç kapasitesinin, %68 oranında artarak 1.174 MW’a ulaşması hedeflenmektedir.” açıklamalarında bulunuldu.

“Şirketimiz Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş. (“Akfen Yenilenebilir Enerji” veya “Şirket”)’nin halen yatırım aşamasında bulunan, yatırımlarının tamamlanması ile portföyüne dahil olacak projelerindeki son durum hakkında güncel bilgi 29.03.2023 tarihinde bilgilerinize sunulmuştu.

akfen.jpg

AKFEN Faaliyeti Nedir ?

1976 yılında ilk şirketini Akınısı A.Ş. adıyla kuran Akfen, mühendislik projeleri ve lojman inşaatları ile büyüdü. 1986 yılından itibaren Akfen İnşaat şirketinin hayata geçmesiyle Akfen faaliyet alanını genişleterek hızla Türkiye’nin dört bir yanında yatırımcı kimliğiyle projeler geliştiren önemli altyapı gruplarından birisi haline dönüştü.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.