330 Milyon Liralık Rekor Anlaşmaya İmzayı Attı

Astor Enerji A.Ş. (ASTOR) yatırımcısına KAP üzerinden yeni iş ilişkilerini açıkladı.

330 Milyon Liralık Rekor Anlaşmaya İmzayı Attı

Enerji şirketinin KAP aracılığıyla art arda açıkladığı bildirimlerde, 4 yeni iş anlaşmasına imza attığı görülmektedir. Açıkladığı iş anlaşmaları sayesinde şirket, 186 milyon 927 bin TL ve 5 milyon 14 bin dolar kazanacağı açıklandı. ASTOR ikinci iş anlaşmasından kazanacağı tutarın 1 milyon 750 bin euro olduğunu da yatırımcısı ile paylaştı.

Astor Enerji (ASTOR) Yeni İş Anlaşmaları

Şirketin KAP üzerinden gerçekleştirdiği açıklamalarda; ''Şirketimiz, ULUTAŞ İNŞ. ELK.TİC.ve SAN.LTD.ŞTİ.' ile 09.05.2023 tarihinden yapılan 186.927.000,00 TL (YüzseksenaltımilyondokuzyüzyirmiyedibinTürkLirası) ve 5.014.000,00.- $ (Beşmilyonondörtbin AmerikanDoları) tutarında "11 Adet Güç Transformatörü, 12 Adet Yardımcı Transformatör, 10 Adet Yüksek Gerilim Kesici, 127 Adet Anahtarlama Ürünü" sözleşmesi imzalanmıştır. Yapılan sözleşmenin 2022 yılı hasılatını oranı % 3,85' dir.

Kamuoyu ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız.'' denildi.

Astor şirketinin bu açıklaması üzerine ardına yaptığı yeni iş anlaşmasında şirket;

ASTOR tarafından yapılan bir diğer KAP açıklamasında; ''Şirketimiz, Senegal' de yerleşik özel bir firma ile 09.05.2023 tarihinde 1.750.000.- EUR (Birmilyonyediyüzellibin Avro) tutarında," 3 Adet Güç Transformatörü ve 3 Adet Kurutip Transformatör" sözleşmesi imzalamıştır. Bu sözleşmenin 2022 yılı hasılata oranı % 0,50' dir.

Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza duyurulur.'' açıklamalarında bulundu.

Astor Faaliyeti Nedir ?

Astor Enerji 40 yıla yakın bilgi birikimi ile transformatör imalat ve satışı yaparak elektromekanik imalat sanayinde sektöre yön veren, yenilikçi ve dünya çapında ülkemizi başarı ile temsil eden bir firmadır. Elde ettiğimiz tecrübe, üretim ve kalite anlayışımızı Orta Gerilim Anahtarlama Ürünleri ve Kompakt Trafo Merkezleri üretimine aktararak sektöre katkı sağlamayı hedefleyen firmamız, Ar-Ge çalışmaları sonucu gerekli sertifikasyonları tamamlayarak Orta Gerilim Anahtarlama Ürünleri ve Kompakt Trafo Merkezleri üretim ve satışına başlamıştır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.