GES Anlaşması İle Enerji Maliyetlerini Düşürecek

Bera Holding A.Ş. (BERA) enerji yatırımlarına son gaz devam ediyor. Yaptığı GES anlaşması ile birlikte enerji maliyetlerini düşüreceğini açıkladı.

GES Anlaşması İle Enerji Maliyetlerini Düşürecek

Bera Holding A.Ş. (BERA) enerji maliyetlerini düşürmek adına GES yatırımlarını sürdürüyor. Şirketin gerçekleştirdiği GES yatırımı ve bağlı ortaklığının yaptığı enerji yatırımlarıyla ilgili detaylar yatırımcılara KAP aracılığıyla açıkladı.

Bera Holding GES Yatırım Açıklaması

Şirketin KAP üzerinden gerçekleştirdiği GES açıklamasında; ''

03.11.2022 tarihinde yapılan KAP açıklamamızda bağlı ortaklık ve iştiraklerimizdeki mevcut kurulu güce ilaveten 5.000 KW (5 MW) kapasiteli yeni Güneş Enerjisi Santrali (GES) yatırımı çalışmalarına başlandığı ve bu tesislerin 4-12 ay içerisinde faaliyete geçirilmesinin planlandığı duyurulmuştur.

Mevcut durum itibari ile yatırımına başlanan GES Yatırımlarından 6.700 KW (6,7 MW) kapasiteli GES tesisi devreye alınmış olup elektrik üretimine başlanılmış, kurulumu tamamlanan 999 KW (0,99 MW) gücündeki tesiste kısa sürede elektrik üretimine başlanacaktır.

İlgili makamlardan Grup şirketleri adına muhtelif güç kapasitelerinde olmak üzere izin ve onayı alınan toplam 25.087 KW (25,08 MW) kurulu güç kapasiteli GES tesislerinin kurulum çalışmalarına en kısa sürede başlanacaktır. Yatırımı tamamlanan ve yatırım izni alınan toplam kurulu kapasitesi 32.768 KW GES tesislerinin yıllık 52.000 – 58.000 MW elektrik enerjisi üretimi yapacağı ön görülmektedir.

Ayrıca Grup Şirketleri tarafından yukarıda belirtilen yatırımlara ilave olarak toplam 15.999 KW (15,99 MW) kapasiteli Güneş Enerjisi Santrali (GES) yatırımı için müracaat edilmiş olup, teknik değerlendirme sonuçları beklenmektedir.'' Açıklamalarında bulunuldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.