Davayı Kazandı, Tazminat Alacak

Cemaş Döküm'e (CEMAS) davayı kazanarak, tazminat alacağını duyurdu. Şirket 40.000 TL tazminat ödemesi alacak.

Davayı Kazandı, Tazminat Alacak

Şirket, bir yayın organında hakkında çıkan bazı asılsız haberler için dava süreci başlatmıştı. Müjdeli haber bugün kamu oyuna duyuruldu. Şirket açtığı davayı kendi lehine sonuçlandırmayı başardı. Söz konusu yayın kuruluşundan tam 40.000 TL tazminat alma hakkı kazandığını duyurdu.

Tazminat Açıklaması

Şirket tarafından tazminat ile ilgili, ''Çemaş Teknik İflas Kapsamına Girdi -35 milyon zarar açıkladı sermayesinin 2/3'ünü kaybetti" başlıklı asılsız haber nedeniyle, Şirketimiz ve Grup Şirketimiz Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş. tarafından 12.06.2018 tarihinde İstanbul Anadolu 6. Asliye Ticaret Mahkemesinde açılan ve devam etmekte olan, haksız rekabetin tespiti, önlenmesi, haksız rekabetin neticesi olan durumun giderilmesi, özellikle yanıltıcı olan beyanların düzeltilmesi ve yapılan haberlere erişimin engellenmesi ve zararın giderimi davasının 13.06.2023 tarihli duruşmasında, davanın kısmen kabulü ile,

Şirketimiz lehine

dava konusu haberinin haksız rekabet teşkil ettiğinin tespiti edilmek suretiyle, haksız rekabetin önlenmesi ve giderilmesi ve sitenin sahibi Medya Gündem Dijital Yayıncılık Ticaret A.Ş,'nin, Şirketimize 40.000 TL manevi tazminat ödemesine, istinaf yolu açık olmak üzere karar verilmiştir. '' açıklamalarında bulunuldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.