ZOREN, Yurt Dışında Şirket Kuruyor!

Zorlu Enerji, dolaylı ortağı olan Electrip Global B.V'nin yurt dışında şirket kuracağını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirdi.

ZOREN, Yurt Dışında Şirket Kuruyor!

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. (ZOREN) tarafından yapılan KAP açıklamasında, dolaylı iştirakı olan Electrip Global B.V.’nin hissedarlığında yurt dışında bir şirket kurulduğu ifade edildi.

Zorlu Enerji, elektrikli araç şarj istasyonu işini Avrupa’ya taşıyor. Şirket, yaptığı açıklamada, Avusturya’da, Hollanda'da kurulu olan dolaylı iştirak Electrip Global B.V.'nin yüzde 100 hissedarlığında Electrip Austria GmbH adlı bir şirket kurduğunu duyurdu.

ZOREN, Türkiye'de gösterdikleri faaliyetleri yurt dışında da gösterme amacıyla dolaylı iştiraki olan Electrip Global B.V. aracılığıyla yeni bir şirket kuruyor.

Bu şirketin amacı Zorlu Enerji'nin Türkiye’de yürüttüğü elektrikli araç şarj istasyonu satışı, kurulumu ve işletmesini kapsayan faaliyetleri yurt dışında da sergilemek olacak.

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. tarafından yapılan KAP açıklaması:

"21.06.2023 tarihli özel durum açıklamamıza istinaden; Şirketimizin Türkiye’de yürütülen elektrikli araç şarj istasyonu satışı, kurulumu ve işletmesini kapsayan faaliyetleri ile bu konudaki projelerini iştirakleri aracılığı ile yurt dışına taşımak amacıyla, Avusturya’da, Hollanda’da kurulu dolaylı iştirakimiz Electrip Global B.V.’nin %100 hissedarlığında “Electrip Austria GmbH” unvanlı bir şirket kurulmuştur. İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir."

ZOREN Faaliyeti Nedir?

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. (ZOREN), Zorlu Grubu’nun enerji sektöründeki lider şirketidir.

Şirket, Türkiye ve yurt dışında yenilenebilir ve fosil kaynaklı enerji üretimi, elektrik ticareti ve dağıtımı, doğal gaz ticareti ve dağıtımı, elektrikli araç şarj istasyonları, solar panel satışı ve dağıtımı gibi faaliyetlerde bulunmaktadır.

Şirketin kurulu gücü 1.000 MW’ın üzerindedir. Şirket, Borsa İstanbul’da ZOREN koduyla işlem görmekte olup, BIST 100 endeksine dahildir. Şirket, yenilikçi ve çevreci bir vizyonla enerji sektörüne yön vermektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.