Yüzde 152 Kazandıran Halka Arza Yasak Geldi

Borsa İstanbul, Meka Beton MEKAG paylarında emir paketi tedbiri uygulanacağını açıkladı.

Yüzde 152 Kazandıran Halka Arza Yasak Geldi

Borsa İstanbul, Meka Beton Santralleri (MEKAG.E) paylarında emir paketi tedbiri uygulayacak.

Borsa İstanbul A.Ş., MEKAG.E paylarında Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında emir paketi tedbiri uygulayacağını duyurdu.

Borsa İstanbul, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yaptığı açıklamada, MEKAG.E paylarının 09/11/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 08/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem göreceğini bildirdi.

Borsa İstanbul’un açıklamasına göre, emir paketi tedbiri, “piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması”, “emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması” ve “emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması” uygulamalarını kapsıyor.

Ayrıca, ilgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecek.

Borsa İstanbul, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) 06/02/2023 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasasında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar tüm paylarda açığa satış işlemlerinin yasaklandığını da hatırlattı.

MEKAG Halka Arz

MEKAG payları, borsada işleme başladığı 12 Ekim 2023 tarihinden bu yana toplamda yüzde 152,40 oranında yükseliş sağladı.

25,00 TL fiyattan halka arz edilen MEKAG, 9 Kasım 2023 itibariyle 63,10 TL'den işlem görüyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.