Yüzde 100 Bedelsiz Pay Dağıtımı İçin SPK'ya Başvurdu

Konfrut Gıda, bedelsiz sermaye artırımı hakkında Sermaye Piyasası Kuruluna (SPK) başvuruda bulundu.

Yüzde 100 Bedelsiz Pay Dağıtımı İçin SPK'ya Başvurdu

Konfrut Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KNFRT) Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada bedelsiz sermaye artırımı için Sermaye Piyasası Kuruluna (SPK) başvuru yaptığını bildirdi.

KNFRT koduyla borsada işlem gören Konfrut Gıda yüzde 100 oranındaki bedelsiz sermaye artışı talebindeki, 660 Milyon TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinden çıkarılmış 132 Milyon TL sermayesinin tümünün iç kaynaklardan karşılanacağını belirtti.

Şirket, yüzde 100 oranındaki bedelsiz sermaye artırımı başvurusunun onaylanmasının ardından sermayenin 264 Milyon TL'ye çıkarılacağını da açıklamada ifade etti.

Gıda şirketinin KAP'a yapılan açıklaması ise şöyle:

"Şirketimiz Yönetim Kurulu’nun 12.10.2023 tarihli kararı kapsamında;

Şirketimizin 660.000.000-TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 132.000.000-TL olan çıkarılmış sermayesinin, tamamı iç kaynaklardan karşılanmak üzere %100 oranında bedelsiz artırılarak 264.000.000-TL’ye çıkarılması hususunda hazırlanan İhraç Belgesi’nin ve Şirketimizin Esas Sözleşmesi’nin “Sermaye ve Payların Nevi” başlıklı 6. maddesinin tadil tasarsının onaylanması amacıyla bugün 140333 sayı ile Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuru yapılmıştır.

Kamuyoyuna saygıyla duyurulur.

KNFRT Faaliyeti Nedir?

Konfrut Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KNFRT), Türkiye’nin önde gelen meyve suyu konsantreleri ve meyve püresi üreticilerinden biridir. Şirket, 1968 yılında Akkent Meyve Suyu Kooperatifi olarak kurulmuş ve 2003 yılında Konfrut Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. adını almıştır. Şirket, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan modern tesislerinde, yerli ve yabancı müşterilerine elma, şeftali, kiraz, kayısı, çilek, portakal, nar gibi çeşitli meyvelerin püreleri ve konsantreleri sunmaktadır.

Şirket, üretiminin %50’sini ihraç etmekte ve 5 kıtada 60’tan fazla ülkeye ulaşmaktadır. Şirket, kalite, güvenlik, çevre ve müşteri memnuniyeti ilkelerine bağlı olarak çalışmakta ve ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001 standartlarına uygun olarak faaliyet göstermektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.