YKSLN Yurt Dışında Şirket Kuracak

Yükselen Çelik A.Ş. (YKSLN) Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada yurtdışında şirket kurma konusuyla ilgili bilgiler verdi.

YKSLN Yurt Dışında Şirket Kuracak

18 Ekim 2023 tarihinde Yükselen Çelik A.Ş. (YKSLN) Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Göktürk, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda bir bildirim yayınladı. Bildirimde, şirketin yurtdışındaki bağlı ortaklığı olan Rising Stahl Gmbh ile ilgili bilgi verildi.

Yükselen Çelik A.Ş. (YKSLN), Avrupa pazarında ihracatını artırmak için Almanya’da bir bağlı ortaklık kuruyor. Şirket, 7 Eylül 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yaptığı açıklamada, Düsseldorf şehrinde 30 bin avro sermaye ile Rising Stahl GmbH adlı bir şirket kurmak için resmi başvuruda bulunduğunu duyurdu. Şirketin paylarının tamamı Yükselen Çelik A.Ş.'ye ait olacak.

Şirketin kuruluş işlemlerinin 2023 yıl sonuna kadar tamamlanması planlanıyor. Şirket, tescil işlemleri bittikten sonra kamuoyunu bilgilendireceğini belirtti.

Yükselen Çelik A.Ş., Türkiye’nin önde gelen çelik üreticilerinden biri olup, otomotiv, inşaat, makine ve beyaz eşya sektörlerine yönelik ürünler sunmaktadır. Şirketin ihracat hacmi 2022 yılında 1,2 milyar TL’ye ulaşmıştır. Şirketin Almanya’da kuracağı bağlı ortaklık, Avrupa pazarındaki rekabet gücünü artırmayı ve yeni müşteriler kazanmayı hedeflemektedir.

YKSLN tarafından yapılan KAP açıklaması şöyle:

"Şirketimizin 07.09.2023 tarihinde (https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1192786) KAP’ta açıklamış olduğu üzere Almanya’nın Düsseldorf şehrinde, Şirketimizin Avrupa pazarında ihracat faaliyetlerinin desteklenmesi ve arttırılması amacıyla başlangıç sermayesi 30,000 EUR (OtuzbinAvro) olan ve paylarının tamamı Şirketimize ait ‘Rising Stahl GmbH’ isimli bağlı ortaklık (alt şirketin) kurulmasına ilişkin resmi başvurumuz yapılmış olup 2023 yıl sonuna kadar kuruluş işlemlerinin tamamlanması beklenmektedir. Tescil işlemlerinin ardından kamuoyuna ayrıca bilgi verilecektir.

Kamuoyunun bilgisine sunarız."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.