YEO Teknoloji'den Milyon Dolarlık İş Anlaşması

YEO Teknoloji, 43 Milyonu aşan yeni iş sözleşmesi hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) açıklamada bulundu.

YEO Teknoloji'den Milyon Dolarlık İş Anlaşması

YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş. (YEOTK), yeni iş sözleşmesini duyurdu. Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada güneş enerji santrali (GES) için milyon dolarlık anlaşma imzaladığını bildirdi.

YEOTK, Enerjisa Enerji Üretim A.Ş. ile Tufanbeyli Termik Santrali’ne hibrit olarak güneş enerjisi santrali kurmak için daha önce KDV hariç 5,6 milyon dolarlık sözleşme imzalanmıştı. Bu proje ile termik santralin karbon salınımı azaltılacak ve yenilenebilir enerji kaynaklarından yararlanılacak.

Güneş enerjisi santralini termik santrale bağlamak için de 1,6 milyon dolarlık bir sözleşme daha imzalandı. Bu sözleşme kapsamında enerji nakil hattının anahtar teslim yapımı gerçekleştirilecek. Sözleşmenin Türk Lirası karşılığı 43,5 milyon lira olarak belirlendi.

Enerji şirketinin KAP'a yapmış olduğu açıklama şöyle:

"18/07/2023 tarihinde Tufanbeyli Termik Santrali’ne hibrit olarak kurulacak olan Güneş Enerjisi Santrali projesinin yapımı için şirketimiz ile Enerjisa Enerji Üretim A.Ş. arasında KDV hariç 5.605.350 Amerikan Doları bedelinde sözleşme imzalandığını bildirmiştik. Söz konusu Güneş Enerjisi Santralini Tufanbeyli Termik Santraline bağlayacak olan Enerji Nakil Hattının anahtar teslim yapımı (dizayn, mühendislik, tedarik, montaj, test ve devreye alma) amacıyla 1.550.804,21 USD + KDV bedelle sözleşme imzalanmıştır. 23.10.2023 Tarihli TCMB Döviz Satış Kuru (28.0608) karşılığı 43.516.806,80 TL’dir.

Kamuoyuna ve Sayın Ortaklarımıza saygı ile duyurulur."

YEO Teknoloji, enerji sektöründe faaliyet gösteren ve yenilikçi projelere imza atan bir firmadır. YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş. (YEOTK), halka açık bir anonim şirket olup Borsa İstanbul’da işlem görmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.