YEO Teknoloji (YEOTK), KAP'a Yeni Anlaşmasını Açıkladı

YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş. (YEOTK), GES projesi kapsamında yeni bir işbirliği anlaşması yaptığı Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) duyurdu.

YEO Teknoloji (YEOTK), KAP'a Yeni Anlaşmasını Açıkladı

YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş. (YEOTK) tarafından bugün KAP'a yapılan bildiride, yüzde 100 oranında ortaklığa sahip olduğu YEO Enerji Yatırımları A.Ş. ve Avrupalı bir yatırımcı arasında GES projesi yönünden işbirliği anlaşması sağlandı.

Gürcistan’da kurulması hedeflenen 69 MWp kapasiteli güneş enerjisi santrali projesine yönelik imzalanan anlaşmaya göre YEO Enerji Yatırımları A.Ş.’nin %49 oranında hisseye sahip olması planlanıyor.

Yapılan işbirliği sözleşmesi kapsamında YEO Teknoloji de projenin inşaat, mühendislik, devreye alma dahil anahtar teslim işlerini üstleneceği belirtildi.

YEOTK, yenilenebilir enerji sektöründe 2030 yılına kadar 1 GW kapasite hedeflediğini de açıkladı.

Şirketin, KAP'a yapmış olduğu açıklamanın detayları:

"Şirketimizin %100 iştiraki olan YEO Enerji Yatırımları A.Ş. ile enerji sektöründeki Avrupalı bir yatırımcı arasında Gürcistan’da 69 MWp kapasiteli güneş enerjisi santrali geliştirmesine yönelik işbirliği anlaşması imzalanmıştır.

YEO Enerji Yatırımları A.Ş.’nin %49 oranında hisseye sahip olması planlanan işbirliği sözleşmesinde aynı zamanda YEO Teknoloji de projenin inşaat, mühendislik, devreye alma dahil anahtar teslim işlerini üstlenecektir.

Yenilenebilir enerjide 2030 yılına kadar 1 GW kapasite hedefleyen Şirketimiz, yatırımcı kimliği ile dünyanın farklı coğrafyalarındaki ofisleri ve iş yapma kabiliyeti ile global oyuncu olma yolunda yeni bir adım atmıştır.

Kamuoyuna ve Sayın Ortaklarımıza saygı ile duyurulur."

yeotk-isbirligi.png

YEOTK Faaliyeti Nedir?

YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş. (YEOTK) şirketi, 2002 yılında kurulmuş bir elektrifikasyon, otomasyon, dijitalleştirme ve mühendislik şirketidir. Şirket, enerji, yenilenebilir enerji, su ve atık su, petrol ve gaz, çimento ve madencilik, altyapı, yiyecek ve içecek, ilaç gibi farklı sektörlere anahtar teslimi ve tek elden çözümler sunmaktadır. Şirketin merkezi İstanbul’da olup, Almanya’da da bir ofisi bulunmaktadır.

Şirketin hisseleri Borsa İstanbul’da YEOTK koduyla işlem görmektedir. Şirketin vizyonu, müşteri memnuniyetini sağlamak, kaliteyi artırmak, teknolojiyi takip etmek ve güvenilir bir firma olmaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.