Yatırımcılarına Pay Başına 5,11 TL Temettü Ödeyecek

Doğuş Otomotiv A.Ş. (DOAS) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada üçüncü temettü ödemesi hakkında bildiri verdi.

Yatırımcılarına Pay Başına 5,11 TL Temettü Ödeyecek

Doğuş Otomotiv A.Ş. (DOAS), Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) beklenmedik bir temettü kararı hakkında açıklama yaptı.

DOAS tarafından yapılan bildiride üçüncü temettü ödemesi ile ilgili açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada hisse başına brüt 5,6818181 TL, net 5,1136362 TL nakit temettü ödemesi yapılmasına karlılık ve finansal yapının dikkatte alınarak, pay sahiplerinin menfaat ve beklentilerinin karşılanması, sürdürülebilir ve olabildiğince kararlı kâr payı dağıtımı ilkesinin devam edebilmesi açısından karar verildiği yazıldı.

Bahsedilen temettü ödemesi 24 Kasım günü gerçekleşecek. Bu teklif Olağanüstü Genel Kurulda pay sahiplerinin onayına bırakılacak. Söz konusu gündemle toplanacak olan kurul 20 Kasım 2023 tarihinde gerçekleşecek.

Bu temettüyle birlikte şirket bu yıl içerisinde üçüncü kez temettü dağıtma kararı almış oluyor. Açıklanan temettünün verimi ise sondakine göre yüzde 1,97 oldu.

doas-temettu.png

Doğuş Otomotiv A.Ş'nin KAP'a yapmış olduğu bildirinin detayları şöyle:

"Kâr Dağıtım Politikamıza uygun şekilde “karlılık ve finansal yapımız dikkatte alınarak, pay sahiplerimizin menfaat ve beklentilerinin karşılaması, sürdürülebilir ve olabildiğince kararlı kâr payı dağıtımı ilkemizin devamını temin bakımından” bilançoda bulunan kar dağıtımı yapılabilir nitelikteki kaynaklardan net 1.250.000.000 TL’nin ortaklarımıza payları oranında nakden dağıtılmasına ve kar payı ödemelerine 24 Kasım 2023 tarihi itibarıyla başlanmasına ilişkin Yönetim Kurulu teklifi genel kurulun onayına sunulacaktır."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.