Yatırımcılardan Talep Toplayan Şirket Bugün İşlem Görmeye Başladı

Bugün ASCE Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (ASGYO) hisseleri borsada işlem görmeye başladı! ASGYO hisseleri Yıldız Pazar’da fiyatlandırılıyor.

Yatırımcılardan Talep Toplayan Şirket Bugün İşlem Görmeye Başladı

ASCE Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (ASGYO) halka arzının ardından bugün borsada işlem görmeye başladı. ASGYO 165 milyon TL değerindeki paylarını yatırımcılara dağıttıktan sonra Yıldız Pazar’da 3 Ağustos 2023’te fiyatlanmaya başladı. ASGYO’nun halka arz fiyatı 12,60 TL olarak belirlendi ve halka arz büyüklüğü 2,079 milyar TL oldu. ASGYO’nun halka arzına 1 milyon 356 bin 351 yatırımcı katıldı.

ASGYO’nun halka arzına katılan yatırımcılara en fazla 132 lot (1663 TL) hisse düştü. Halka arzda yurt içi bireysel yatırımcılara yaklaşık 2 kat, yurt içi kurumsal yatırımcılara ise yaklaşık 3,23 kat talep geldi.

KAP Açıklaması

''ASCE Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin (Şirket) 165.000.000 TL nominal değerli paylarının halka arzı tamamlanmış olup Şirketin sermayesini temsil eden 659.000.000 TL nominal değerli payları Kotasyon Yönergesi'nin 12. maddesi çerçevesinde kota alınmıştır. Halka arz edilen Şirket payları 03/08/2023 tarihinden itibaren Yıldız Pazar'da 12,60 TL/pay baz fiyat, "ASGYO.E" kodu ve sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacaktır. İlgili sırada maksimum emir değeri 1.000.000 TL olarak belirlenmiştir.''

ASCE Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Faaliyeti Nedir?

ASCE Gayrimenkul, inşaat sektöründe deneyimli, dinamik ve yenilikçi bir kuruluş olarak pek çok projeye imza atmak için çalışıyor.

Şehir yaşamına yön veren gayrimenkul geliştirme vizyonuyla, değişen ve büyüyen müşteri ihtiyaçlarına uygun, sektörde öncü olma misyonuyla, kaliteli yaşam alanları sunmak için aynı heyecan ve enerjiyle çalışmaya devam ediyor.

ASCE köklü geçmişiyle güçlenerek odaklanma, farklılaşma, yenilikçilik ve sürdürülebilirlik ilkelerini benimsediği çalışma anlayışını sürdürmektedir. Bölgesel olarak yaptığı başarılı faaliyetler kısa sürede ulusal düzeyde gerçekleştirilmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.