Yabancıların Borsada En Çok Alım Satım Yaptığı Hisseler

Yabancı yatırımcıların Borsa İstanbul'da en çok işlem yaptığı hisselerin verileri paylaşıldı. Peki, yabancıların en çok işlem yaptığı hisseler neler? İşte detaylar...

Yabancıların Borsada En Çok Alım Satım Yaptığı Hisseler

Borsa İstanbul'da işlem gören hisseler arasında yabancı yatırımcıların en çok alım ve satım yaptığı hisse verileri İş Yatırım tarafından güncel olarak paylaşıldı. Haberimizde yabancıların en çok işlem yaptığı hisseleri sizler için derledik.

Yabancı Yatırımcıların En Çok Alım Yaptığı Hisseler

Yabancıların en çok alım yaparak favori belirledikleri hisseler açıklandı. Güncel olarak açıklanan verilere göre yabancı yatırımcıların en çok alım yaptığı hisse "#ULKER" koduyla Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş. şirketi oldu. En çok alım yapılan ikinci hisse olarak ise "#GIPTA" koduna sahip olan Gıpta Ofis Kırtasiye ve Promosyon Ürünleri İmalat Sanayi A.Ş. olarak açıklandı.

Yabancı yatırımcıların Borsa İstanbul'da en çok alım yaptığı ilk beş hisse şöyle:

  • #ULKER: 52.28 bps
  • #GIPTA: 1.64 bps
  • #AGYO: 1.26 bps
  • #SDTTR: 1.04 bps
  • #DOBUR: 0.88 bps

İş Yatırım'ın yayınladığı bu verilere göre en çok alım kapsamında birinci sırada olan ULKER, Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş. (ULKER), Türkiye’nin önde gelen gıda üreticilerinden biridir.

1944 yılında İstanbul’da küçük bir atölyede kurulan şirket, bugün 110 ülkeye ihracat yapan çok uluslu bir marka haline gelmiştir. Ülker’in ana ürünleri bisküvi, kurabiye, kraker ve çikolatadır, ancak diğer kategorilere de genişlemiştir.

Ülker Bisküvi, Yıldız Holding’in en büyük şirketidir ve satış hacmi ve kârlılık açısından sektörde lider konumdadır. Ülker Bisküvi, müşterilerine kaliteli, lezzetli ve sağlıklı ürünler sunmayı amaçlamaktadır.

Yabancıların En Çok Satış Yaptığı Hisseler

Borsa İstanbul'da yer alan ve işlem gören hisseler arasında yabancı yatırımcıların en çok satış yaptığı hisselerin güncel verileri İş Yatırım tarafından açıklandı. Verilere göre en çok satış yapılan hisse #IHEVA koduyla İhlas Ev Aletleri İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak belirlendi. Listede yer alan ikinci hisse ise #SEGYO kodu olan Şeker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. oldu.

Yabancı yatırımcıların en çok satış işlemi gerçekleştirdiği ilk beş hisse şu şekilde:

  • #IHEVA: -1.28 bps
  • #SEGYO: -1.22 bps
  • #KAPLM: -1.21 bps
  • #MIATK: -1.19 bps
  • #TABGD: -1.18 bps

En çok satış yapılan hisseler listesine göre zirvede yer alan IHEVA, İhlas Ev Aletleri İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (IHEVA), Türkiye’nin önde gelen elektrikli ev aletleri üreticilerinden biridir.

Şirket, 1975 yılında İstanbul’da kurulmuş ve Aura, İhlas ve Ora markaları altında temizlik robotları, su arıtma cihazları, elektrikli ısıtıcılar, çay makinesi, elektronik tartı gibi pek çok ürün geliştirmiş ve pazarlamıştır.

İhlas Ev Aletleri, ürünlerini 30’dan fazla ülkeye ihraç etmekte ve kalite, sağlık ve hijyen standartlarına uygun olarak sertifikalandırılmaktadır. Şirket, ayrıca Ar-Ge Merkezi olarak tescillenmiş ve uluslararası alanda birçok ödül almıştır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.