Yabancı Yatırımcıların En Çok İşlem Yaptığı Hisseler

Yabancıların, Borsa İstanbul'da işlem gören hisseler arasında en çok işlem gerçekleştirdiği hisseleri sizler için haberimizde derledik.

Yabancı Yatırımcıların En Çok İşlem Yaptığı Hisseler

Borsa İstanbul'da yer alan hisseler arasında yabancı yatırımcıların en çok alım ve satış yaptığı hisselerin yer aldığı veriler güncel olarak İş Yatırım tarafından paylaşıldı. Peki, yabancı yatırımcıların en çok aldığı ve sattığı hisseler neler? İşte detaylar...

Yabancıların En Çok Alım Yaptığı Hisseler

Yabancıların favori hisseleri belli oldu. Yabancı yatırımcıların borsada en çok alım yaptığı hisseler listesinin başında bu sefer "#DOFER" koduyla Dofer Yapı Malzemeleri San. ve Tic. A.Ş. yerini aldı. Yabancıların yine favorilerinden olan ikinci hisse ise "#EUHOL" koduna sahip olan Euro Yatırım Holding A.Ş. oldu.

Yabancı yatırımcıların en çok almayı tercih ettiği ilk beş hisse şöyle:

  • #DOFER: 4.15 bps
  • #EUHOL: 3.19 bps
  • #ADGYO: 2.10 bps
  • #VRGYO: 2.02 bps
  • #RNPOL: 1.92 bps

İş Yatırım'ın güncel olarak yayınladığı verilere göre bu defa en çok rağbet gören DOFER, 1985 yılında Mustafa Doğan tarafından kurulan bir yapı malzemesi üretim ve ticaret şirketidir.

Şirket, demir ticareti, çelik hasır ve hazır demir üretimi yaparak inşaat sektörüne hizmet vermektedir. Şirketin 2022 yılı sonu itibariyle ortalama 130 çalışanı bulunmaktadır.

DOFER'in merkezi Ankara’da Dofer Plaza’da yer almaktadır. Şirket, değer yaratmak ve fark yaratmak için kaliteli hizmet anlayışıyla çalışmaktadır.

Yabancı Yatırımcıların En Çok Satış Yaptığı Hisseler

Borsa İstanbul'da yer alan hisseler arasında yabancıların en çok satış yaptığı hisseler güncel olarak yayınlandı. Listeye göre yabancıların en çok satış yaptığı hisse "#DOCO" koduyla DO & CO AG oldu. Yine listeye göre en çok satış yapılan ikinci hisse ise "#SANFM" koduyla Sanifoam Sünger Sanayi ve Ticaret A.Ş. şirketi oldu.

Yabancıların en çok satış yaptığı ilk beş hisse şu şekilde:

  • #DOCO: -3.28 bps
  • #SANFM: -1.81 bps
  • #MHRGY: -1.45 bps
  • #FENER: -1.32 bps
  • #TTKOM: -1.18 bps

İş Yatırım'ın paylaştığı verilere göre en çok satışı yapılan hisse DOCO, listelenmiş bir Avusturya şirketi olup, üç iş segmentinde gurme eğlence hizmetleri sunar: Hava Yemekleri, Uluslararası Etkinlik Yemekleri ve Restoranlar, Salonlar ve Oteller.

Şirket, 1981 yılında Attila Doğudan tarafından kuruldu ve 3 kıtada 12 ülkede 32 konuma sahiptir.

Şirketin vizyonu, uluslararası lezzetlerden en iyi tatları yaratmak ve yüksek kaliteli ürünler ve kusursuz hizmetle dünya çapında bir mutfak yolculuğu sunmaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.