VESBE'den Yüzde 342 Bedelsiz Potansiyeli

Bedelsiz sermaye artırımı potansiyeli yüzde 342,0 olan Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret A.Ş. (VESBE), 7 Ağustos haftanın ilk iş gününde nasıl bir performans gösteriyor? İşte, VESBE hissesi hakkında detaylar.

VESBE'den Yüzde 342 Bedelsiz Potansiyeli

Vestel Beyaz Eşya, Türkiye’de ev aletleri üreten bir şirkettir. No-frost, çift kapılı ve tek kapılı buzdolapları, farklı kapasitelerde çamaşır makineleri, klimalar, değişik özelliklere sahip fırınlar ve bulaşık makineleri gibi ürünleri vardır. Şirketin ödenmiş sermayesi ile özkaynakları arasındaki fark çok yüksektir. Bu da bedelsiz sermaye artırımı yapabileceği anlamına gelir. Bu oran yüzde 342,0 olarak hesaplanmıştır. İşte, Vestel Beyaz Eşya’nın hisseleri 7 Ağustos Pazartesi günü ne kadar işlem gördüğü hakkında detaylar.

VESBE'nin Bedelsiz Potansiyeli

Vestel Beyaz Eşya, ev aletleri üreten bir şirkettir. Şirketin özkaynakları, ödenmiş sermayesinden çok daha fazladır. Ödenmiş sermayesi 1.600.000.000 TL iken, özkaynakları 7.072.451.000 TL’dir. Bu durumda, özkaynakları ile ödenmiş sermayesi arasındaki farkın oranı yüzde 342,0 olarak bulunur. Bu oran, şirketin bedelsiz sermaye artırımı potansiyelini gösterir. Eğer şirket bedelsiz sermaye artırımı yaparsa, 1000 lot hissesi olan yatırımcıların hisse sayısı 4420 lota yükselebilir. Ancak, bu oran şirketin kesinlikle bedelsiz sermaye artırımı yapacağı anlamına gelmez.

VESBE Hisse Durumu

Vestel Beyaz Eşya, ev aletleri üreten bir şirkettir. Şirket, 2023 yılının ilk üç ayında 414 milyon 772 bin TL’lik net kâr elde ettiğini duyurdu. Şirketin net kârı, 2023 yılının ikinci üç ayında ise bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 20 azalarak 1 milyar 011 milyon 532 bin TL oldu.

Vestel Beyaz Eşya, ev aletleri üreten bir şirkettir. Şirketin hisseleri, bir önceki işlem günü 16,66 TL’den kapandı. 7 Ağustos’ta haftanın ilk işlem gününde hisseler yüzde 0,42 artış gösterdi ve şu anda 16,730 TL’den işlem görüyor.

vesbe-hisse-durumu-7-agustos.png

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.