Vera Konsept (VRGYO) İşlem Görmeye Başlıyor

Vera Konsept, bugün yapılan gong töreninin ardından Borsa İstanbul'da işlem görmeye başlıyor.

Vera Konsept (VRGYO) İşlem Görmeye Başlıyor

Vera Konsept Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (VRGYO) için gong çaldı. VRGYO, bugün itibariyle Borsa İstanbul'da işlem görmeye başlıyor.

Gayrimenkul şirketi Vera Konsept GYO, 18-19-20 Ekim tarihlerinde yaptığı halka arzda 55.000.000 TL değerinde hisse senedi sattı. Hisse senetleri bireysel yatırımcılara eşit olarak 15,78 TL fiyatla dağıtıldı.

Şirketin halka arz geliri 867.000.000 TL oldu. Halka arzın konsorsiyum liderliğini İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. üstlendi.

Vera Konsept GYO’nun hisseleri borsada #VRGYO koduyla işlem görmeye başladı. Halka arzda her hesaba en fazla 10 lot (157 TL) hisse senedi verildi.

Borsa İstanbul'un VRGYO için yaptığı KAP açıklamasının detayları şöyle:

"Vera Konsept Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., VRGYO.E işlem koduyla 27/10/2023 tarihinden itibaren (BUGÜN) Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacaktır (Baz Fiyat: 15,78 TL; Maksimum Emir Değeri: 1.000.000 TL)."

Vera Konsept'in Yönetim Kurulu Başkanı olan Emre Fırat, Borsa İstanbul'daki gong töreninin ardından bir konuşma gerçekleştirdi. Fırat, törende duygularını şu konuşmayla dile getirdi:

"Kurumsallaşma, finansmana erişim ve büyüme hedefleri doğrultusunda başlatmış olduğumuz halka arz sürecini başarıyla tamamlamanın haklı gurunun yaşıyoruz. Bu süreçte bizden desteklerini esirgemeyen başta sayın ailem ve kıymetli çalışanlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum.

Ayrıca şirketimize inanan 3 milyon 878 bin yatırımcımıza da buradan tekrar teşekkür ediyorum. Önümüzdeki süreçte aramıza yeni katılan ortaklarımızla beraber yatırımlarımız hız kesmeden devam edecektir. Tekrardan herkese teşekkür ediyorum ve hepimiz için hayırlı olsun."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.