Tuğçelik (TUCLK) Bedelsiz Sermaye Artırımı Hakkında Açıklama Yaptı!

Tuğçelik Alüminyum ve Metal Mamülleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (TUCLK), bedelsiz sermaye artırımı için SPK'ya başvurduğunu bugün KAP'a bildirdi.

Tuğçelik (TUCLK) Bedelsiz Sermaye Artırımı Hakkında Açıklama Yaptı!

Tuğçelik Alüminyum ve Metal Mamülleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından Sermaye Piyasası Kuruluna (SPK) bedelsiz sermaye artırımı hakkında başvuruda bulunuldu.

TUCLK, 26 Eylül tarihinde yüzde 500 oranında yapmış olduğu bedelsiz başvurusunun 10 Ekim günü yapılacak olan genel kurulun ardından yapılmak üzere geri çekmeye karar verdiğini açıklamıştı.

Bu alınan kararın ardından şirketin hisselerinde sert dalgalar yaşanmış ve yatırımcıları bunu hissetmişti.

Erteleme kararının ardından TUCLK şirketi dün yüzde 500 oranında bedelsiz sermaye artırımı kararını tekrar aldığı duyurmuştu. Şirket'in Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bugün bildirdiği duyuruya göre Tuğçelik Alüminyum ve Metal Mamülleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. bedelsiz sermaye artırımı için SPK’ya başvuru yaptığını ifade etti.

tucl-sermaye.png

Şirketin, KAP'a yapmış olduğu açıklama şöyle:

"Şirketimiz 16.10.2023 Tarihli Yönetim Kurulu Kararı ile ödenmiş sermayesinin yurtiçi ve yurtdışındaki faaliyetlerini icra ederken özkaynaklar içindeki oranının çok düşük kalması nedeniyle, çıkarılmış sermayemizin Sermaye Piyasası Kurulu Kayıtlı Sermaye Sistemi Tebliği'nin 6.6 maddesine istinaden, tamamı iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle %500 oranında artış ile 150.000.000-TL artırılarak 180.000.000-TL'ye yükseltilmesi için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuruda bulunulmuştur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.