Tekstil Firması, Yüzde 250 Oranında Bedelsiz Sermaye Artırımı Yapacak

Sun Tekstil, yüzde 250 oranında bedelsiz sermaye artırımı kararı aldığını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) açıkladı.

Tekstil Firması, Yüzde 250 Oranında Bedelsiz Sermaye Artırımı Yapacak

Sun Tekstil (SUNTK), bedelsiz sermaye artırımı kararı alan şirketler arasında yerini aldı. Tekstil firması, yüzde 250 bedelsiz sermaye artarımı kararını KAP'a bildirdi.

Sun Tekstil, sermayesini 135.6 milyon TL’den 474.6 milyon TL’ye çıkarmak için Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) onay aldı.

SUNTK, emisyon priminden karşılanacak olan 339 milyon TL nominal değerli payları ihraç edecek. Şirketin İhraç Belgesi ve Esas Sözleşme Tadil Tasarısı, SPK tarafından 27 Ekim 2023 tarihinde onaylandı.

Şirket, onaylı belgeleri Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yayınladı.

Sun Tekstil Hisse Fiyatı Güncel

SUNTK kodlu Sun Tekstil hissesi, 31 Ekim günü Borsa İstanbul’da 72,95 TL’den kapandı. Şirketin hissesinin pd/dd oranı 6,47 olarak hesaplanmıştır.

SUNTK hissesi, tarihinde en yüksek 59,45 TL’yi görmüştür. Şirketin hisseleri, bu yıl içinde en düşük olarak 6,17 TL’ye kadar gerilemiştir.

SUNTK Faaliyeti Nedir?

Sun Tekstil (SUNTK) bir tekstil ve konfeksiyon şirketidir. Şirket, örme kumaştan günlük ve spor dış giyim ürünleri üretmekte ve bunları yurt içi ve yurt dışı pazarlarda satmaktadır.

Şirket, 10’un üzerinde ülkeye ihracat yapmakta ve ana pazarları İspanya, İngiltere ve Fransa’dır. Şirket, Ar-Ge Merkezi’nde moda teknolojileri, endüstriyel dönüşüm ve koruyucu teknolojiler alanlarında çalışmalar yürütmektedir.

Şirketin hisseleri Borsa İstanbul’da SUNTK koduyla işlem görmekte ve BIST 100 endeksinin bir parçasıdır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.