Teknosa Rekabet Kurulu Soruşturması Hakkında Açıklama Yaptı

Teknosa'dan Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) Rekabet Kurulu soruşturması hakkında yeni açıklama geldi.

Teknosa Rekabet Kurulu Soruşturması Hakkında Açıklama Yaptı

Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş. (TKNSA), Rekabet Kurulu soruşturmasının tamamlandığını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirdi.

Rekabet Kurumu, teknoloji perakendeciliği yapan şirketler arasında rekabete aykırı bilgi değişimi yapıldığı iddiasıyla başlattığı soruşturmayı sonuçlandırdı.

Soruşturmada, Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş. (TKNSA) hakkında herhangi bir ihlal bulgusuna rastlanmadığı ve bu nedenle idari para cezası uygulanmasına gerek olmadığı kararı verildi.

Teknosa, 17 Haziran 2022 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yaptığı açıklamayla soruşturmanın varlığını duyurmuştu.

Teknosa'nın konuyla ilgili KAP açıklaması şöyle:

"Rekabet Kurumu Başkanlığı tarafından yapılan bildirimde, Şirketimiz tarafından 17 Haziran 2022 tarihli KAP açıklamasıyla kamuya duyurulan, Rekabet Kurulu tarafından aralarında Şirketimizin de bulunduğu teknoloji perakendeciliği faaliyeti ile iştigal eden teşebbüslerin, rekabete hassas verilere ilişkin bilgi değişiminde bulunmak ve/veya bir tedarikçi aracılığıyla aralarında dolaylı bilgi değişimi gerçekleştirmek suretiyle, 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un 4'üncü maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik olarak açılan soruşturmanın tamamlanarak, Şirketimiz hakkında 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un 4. maddesini ihlal ettiğine ilişkin herhangi bir bilgi ve belgeye ulaşılamadığından idari para cezası verilmesine yer olmadığına karar verildiği belirtilmiştir."

Teknosa Hisse Fiyatı Güncel

Teknosa hissesi, tarihi zirveye yaklaşıyor. Teknoloji perakendeciliği yapan şirketin hisseleri (TKNSA), 39,00 TL’lik tarihi en yüksek seviyesine ulaşmak için yüzde 20’lik bir artışa ihtiyaç duyuyor.

Şirketin hisseleri bu yıl içinde en düşük 14,99 TL’yi görmüştü. Son bir ayda ise hisseler yüzde 18 değer kazandı. Teknosa, rekabet ihlali iddiasından aklanmıştı. Şirketin hisseleri Borsa İstanbul’da işlem görmekte ve Yıldız Pazar’da yer almaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.