Teknoloji Şirketi, EKOMOB Projesini Duyurdu

MIATK, Ar-Ge birimi tarafından geliştirilen EKOMOB projesinin onayı hakkında açıklama yaptı.

Teknoloji Şirketi, EKOMOB Projesini Duyurdu

Mia Teknoloji A.Ş. (MIATK), bağlı ortaklığı bulunan Tripy Mobility Teknoloji A.Ş.'nin Ar-Ge Birimi tarafından hazırlanan EKOMOB projesi hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildiride bulundu.

Teknoloji şirketi olan Mia Teknoloji'nin bağlı ortağı olan Tripy Mobility Teknoloji A.Ş.'nin birimlerinden Ar-Ge, yeni bir projeye hazırlanıyor. Yapılan açıklamaya göre hazırlıkları yapılan proje Mikromobilite Saha Operasyonu Rota Optimizasyonu Projesi (EKOMOB) olarak duyuruldu.

MIATK, yazılım ile mobilite firmalarının operasyonlarını optimize etmek ve enerji verimliliğini artırmak gibi amaçların yanı sıra yakıt tasarrufu sağlanması, personel maliyetlerinin azaltılması, müşteri sadakatinin artırılması ve rekabetçi üstünlük sunulması gibi hedefleri barındıran EKOMOB projesi Gazi Üniversitesi Teknopark Yönetimi tarafından da onayını aldı.

Şirket, KAP'a yapmış olduğu açıklamada Ar-Ge birimi tarafından hazırlanan bu projenin bütçesi 6.435.000 TL olarak belirlendiğini ifade etti.

EKOMOB Nedir?

Mikromobilite Saha Operasyonu Rota Optimizasyonu Projesi (EKOMOB), şehirlerdeki elektrikli ulaşım araçlarının verimli bir şekilde yönetilmesi ve optimize edilmesi amacıyla geliştirilen bir yazılım projesidir.

Proje, MİA Teknoloji A.Ş’nin bağlı ortaklığı olan Tripy Mobility Teknoloji A.Ş’nin Ar-Ge Birimi tarafından yürütülmekte olup, Gazi Üniversitesi Teknopark Yönetimi tarafından onaylanmıştır. Projenin bütçesi 6.435.000 TL’dir.

EKOMO, kapsamında geliştirilecek olan yazılım, mobilite firmalarının operasyonlarını optimize etmek ve enerji verimliliğini artırmanın yanı sıra yakıt tasarrufu sağlaması, personel maliyetlerinin azaltılması, müşteri sadakatinin artırılması ve rekabetçi üstünlük sunması hedeflenmektedir.

Proje, Türkiye’de mikromobilite sektörüne yenilikçi bir katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.