Teknoloji Firması Yurt Dışında Şirket Kurulacağını Açıkladı

Mia Teknoloji A.Ş. (MIATK) tarafından yapılan Kamuyu Aydınlatma Platformu'na açıklamada Romanya'da kurulacak şirket hakkında duyuru yapıldı.

Teknoloji Firması Yurt Dışında Şirket Kurulacağını Açıkladı

Mia Teknoloji A.Ş'nin bağlı ortağı olan Enerjey Enerji A.Ş. tarafından Romanya'da kurulan yeni şirket hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

MIATK şirketinin bağlı ortağı olan Enerjey Enerji A.Ş. Romanya'da yeni şirket kuruyor. Fotovoltaik Güneş Enerjisi ile Elektrik Üretim Santrali (GES) projelerinin geliştirilmesi, öz kaynaklar ve/veya uluslararası finans ve yatırım kuruluşları ile ortak girişim projelerinin yapılması amacıyla yapılacak olan şirketin %50 Enerjey bağlı ortaklığı ve %50 Ali Gökhan Beltekin ortaklık yapısında gerçekleşeceği belirtildi.

Romanya’da kurulacak olan şirket Renawell Energie SRL unvanı ile kuruluş ve tescil işlemlerinin tamamlandığı bilgisi de KAP'ta yer aldı.

Şirketin, KAP'a yaptığı açıklama şöyle:

"Bağlı ortaklığımız Enerjey Enerji A.Ş.’nin, Fotovoltaik Güneş Enerjisi ile Elektrik Üretim Santrali (GES) projelerinin geliştirilmesi, öz kaynaklar ve/veya uluslararası finans ve yatırım kuruluşları ile ortak girişim projelerinin yapılması amacıyla %50 Enerjey bağlı ortaklığı ve %50 Ali Gökhan Beltekin ortaklık yapısında Bükreş, Romanya’da Renawell Energie SRL unvanı ile şirket kuruluş ve tescil işlemlerinin tamamlandığı bildirilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

miatk-sirket-kuruyor.png

MIATK Faaliyeti Nedir?

Mia Teknoloji A.Ş, Türkiye’nin önde gelen bilişim firmalarından biridir. Şirket, 2006 yılında Ankara’da kurulmuş ve 2021 yılında Borsa İstanbul’da halka arz olmuştur. Şirket, bilgisayar ve bilgi teknolojilerine ait her türlü sistem tasarımı, yazılımı, bakımı ve satışı yapmakta; elektronik imza ve elektronik sertifika sağlayıcılığı yapmakta; yazılım ve sistem entegratörlüğü, müşavirlik ve mühendislik, eğitim ve danışmanlık endüstriyel tasarım yapmakta ve her türlü biyometrik (Parmak izi, iris tanıma, damar tanıma, yüz tanıma) sistem tasarımı, yazılımı ve satışını yapmaktadır.

Şirket, kimlik tanıma ve doğrulama, tesis güvenlik ve yönetimi, çevre gözetleme, şehir güvenliği, yenilenebilir enerji, akıllı trafik denetleme, sağlık bilişim teknolojileri, sürükleyici teknolojiler, elektronik ücret toplama, paylaşımlı mobilite, elektrikli araç şarj ağı, bilgi güvenliği, siber güvenlik ve bilgi teknolojileri gibi çeşitli sektörlerde faaliyet göstermektedir.

Şirketin 160’dan fazla personeli ile Türkiye’nin yanı sıra Katar, ABD ve Fas’ta da ofisleri bulunmaktadır. Şirketin önemli müşterileri arasında Havelsan, TÜBİTAK, ASELSAN, Türk Telekom, Türk Hava Yolları gibi kurumlar yer almaktadır. Mia Teknoloji A.Ş., Türk sanayisinin uluslararası alanda rekabet gücünü artırmak için yenilikçi çözümler sunmaya devam etmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.