Teknoloji Firması Bahreyn'de Yapacağı Dev Projeleri Açıkladı!

YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş. (YEOTK), 20 yıl alım garantili 84,8 MWp’lik GES projesi için sözleşme imzaladığını bildirdi.

Teknoloji Firması Bahreyn'de Yapacağı Dev Projeleri Açıkladı!

YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş. (YEOTK), Bahreyn’de 20 yıl alım garantili 84,8 MWp’lik güneş enerjisi santrali projesi için GETAS Energy Company W.L.L. ile işbirliği anlaşması imzaladığını açıkladı.

YEOTK’nın Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamaya göre, işbirliği anlaşması kapsamında, YEOTK’nın yüzde 100 iştiraki olan YEO Enerji Yatırımları A.Ş., Bahreyn Formula-1 pisti de dahil olmak üzere 4 ayrı güneş enerjisi santralinin yatırımcısı olan GETAS Guls Solar Energy Company W.L.L’nin (SPV) yüzde 10 hissesini devralacak.

Ayrıca, YEOTK, Bahreyn Uluslararası Formula-1 Pisti carport güneş enerjisi santrali dahil olmak üzere toplamda 84,8 MWp kapasiteli 4 güneş enerjisi santralinin anahtar teslim inşaatını yapma hakkına sahip olacak.

Açıklamada, bu işbirliği ile YEOTK’nın yenilenebilir enerjide 2030 yılına kadar 1 GW kapasite hedefine bir adım daha yaklaştığı ve global oyuncu olma yolunda ilerlediği belirtildi.

YEOTK tarafından KAP'a yapılan bildirim ise şu şekilde:

"Şirketimizin %100 iştiraki olan YEO Enerji Yatırımları A.Ş., Bahreyn Hükümeti tarafından 20 yıl alım garantisi verilen 84,8 MWP kapasiteli Güneş Enerjisi Santrali Projesi için GETAS Energy Company W.L.L. şirketi ile işbirliği sözleşmesi imzalamıştır.

İşbirliği anlaşması kapsamında;

– Arasında Bahreyn Formula-1 pisti de olan toplam 84,8 MWp kapasiteli 4 ayrı GES projesinin yatırımcısı olan GETAS Guls Solar Energy Company W.L.L’nin (SPV) %10 hissesinin YEO Enerji Yatırımları A. Ş.’ye devri hakkı,

– 23,5 MWp kapasiteli Bahreyn Uluslararası Formula-1 Pisti carport güneş enerjisi santralinin anahtar teslim inşaatı,

– Bahreyn Üniversitesi, Bahreyn Ulusal Fuar ve Kongre Merkezi ve Al-Dana Amphitheatre kurumları için toplamda 71,3 MWp olan 3 adet Güneş Enerjisi Santralinin anahtar teslim inşaatlarını yapma hakkı,

YEO’ya ait olacaktır.

Bu işbirliği ile; yenilenebilir enerjide 2030 yılına kadar 1 GW kapasite hedefleyen Şirketimiz, yatırımcı kimliği ile dünyanın farklı coğrafyalarındaki ofisleri ve iş yapma kabiliyeti ile global oyuncu olma yolunda yeni bir adım atmıştır.

Kamuoyuna ve Sayın Ortaklarımıza saygı ile duyurulur."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.