Tarım Şirketinden Temettü Açıklaması Geldi

4 Ağustos 2023 tarihinde Grainturk Tarım A.Ş. (GRTRK) Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) bir bildirim yayınladı. Bildirimde, Genel Kurul’un kâr payını nasıl dağıtacağına dair kararı açıklandı.

Tarım Şirketinden Temettü Açıklaması Geldi

GRTRK temettü

Genel Kurul, 2022 yılı kârından hissedarlara 15.08.2023 tarihinde brüt 0,0152 TL, net 0,01368 TL nakit temettü ödenmesine oy birliği ile karar verdi. Bu karar Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) bildirildi.

KAP Açıklaması

"04.08.2023 tarihinde alınan Olağan Genel Kurul Kararı kapsamında, Kar Payı Tebliği (II-19.1.) hükümlerine göre, 2022 yılı için dağıtılması öngörülen brüt nakit kar payının 17.08.2023 tarihinde şirket pay sahiplerinin hesaplarına ödenmesi hususuna karar verilmiştir.

Kamuoyuna duyurulur.

Saygılarımızla,"

Grainturk Tarım Faaliyeti Nedir?

Grainturk Tarım A.Ş., 2014 yılında İstanbul’da kurulan bir tarımsal emtia ticareti şirketidir. Şirket, ulusal ve uluslararası platformlarda buğday, arpa, mısır, ayçiçeği, soya, pamuk, pirinç, mercimek gibi ürünlerin alım-satımı, depolama, işleme ve ihracatını yapmaktadır. Şirket, 2021 yılında Özova Hububat Tarım Ürünleri Tic. Ltd. Şti, Platinyum Tarım Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. ve Graın Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş.'yi bünyesine katarak sektördeki konumunu güçlendirmiştir. Şirketin merkezi İstanbul Levent’te olup, Hatay Kırıkhan ve Aydın Germencik’te fabrika ve tesisleri bulunmaktadır. Şirket, 2023 yılında halka arz olmuş ve Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da GRTRK koduyla işlem görmeye başlamıştır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.