SPK, 3 Dev Bedelsiz Artırımını Onayladı

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 6 şirketin daha sermaye artırım talebine onay verdi. Şirketler arasında 3 tanesi bedelsiz bölünecek.

SPK, 3 Dev Bedelsiz Artırımını Onayladı

Dün yayınlanan Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) kararlarına göre sermaye artırımı başvurusunda bulunan 6 şirketin onayı verildi. Bu şirketler arasında 3 tane de bedelsiz bölünme bulunuyor.

Bedelli Sermaye Artırım Talebi Onaylanan Şirketler

  • Hacı Ömer Sabancı Holding (SAHOL)
  • Oyak Çimento Fabrikaları (OYAKC)
  • Bizim Toptan Satış Mağazaları (BIZIM)

Bedelsiz Sermaye Artırım Talebi Onaylanan Şirketler

  • Margün Enerji Üretim Sanayi (MAGEN)
  • Naturel Yenilenebilir Enerji (NATEN)
  • Esenboğa Elektrik (ESEN)

Margün Enerji Üretim Sanayi (MAGEN)

MAGEN, iç kaynaklardan karşılayacağı bedelsiz sermaye artırımıyla mevcut sermayesini yüzde 187,80 oranında artırıma gidecek.

MAGEN’in şu anda 410.000.000 TL olan sermayesi, yüzde 187,80 oranında bedelsiz bölünerek 1.180.000.000 TL’ye yükselecek. Bu artış, şirketin iç kaynaklarından sağlanacak.

Naturel Yenilenebilir Enerji (NATEN)

NATEN, iç kaynaklardan karşılayacağı bedelsiz sermaye artırımıyla 33 milyon lira olan sermayesini 165 milyon liraya yükseltecek. Bu artış, şirketin hissedarlarına yüzde 400 oranında bedelsiz pay dağıtmasını sağlayacak.

Böylece, NATEN’in hisse değeri ve piyasa değeri de artmış olacak. NATEN, yenilenebilir enerji sektöründe faaliyet gösteren bir şirket olarak Borsa İstanbul'da yerini alıyor.

Esenboğa Elektrik Üretim (ESEN)

Esenboğa Elektrik Üretim, sermaye piyasası kurallarına uygun olarak, mevcut sermayesini yüzde 306 oranında bedelsiz bölünerek artıracak. Böylece, 64 milyon lira olan sermayesi, 260 milyon liraya yükselecek.

Bu artış, şirketin hissedarlarına bedelsiz pay dağıtmasını sağlayacak. ESEN, elektrik üretim sektöründe faaliyet gösteren bir şirkettir.

SPK’dan onay alan şirketlerin bedelsiz tarihleri ise, önümüzdeki hafta içerisinde açıklanacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.