Smart Güneş Enerjisi Ortaklığından Sermaye Artırımı

Smart Güneş Enerjisinin bağlı ortaklığının sermaye artırımı kararı Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirildi.

Smart Güneş Enerjisi Ortaklığından Sermaye Artırımı

Bağlı ortaklığına sermaye artırımı yapan SMRTG, bu konuda KAP’a bildirimde bulundu. 25 Ekim 2023 tarihli bildirime göre, SMRTG’nin bağlı ortaklığı olan Smart Global Enterprises & Trading BV, sermayesini artırmak için karar verildi.

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri A.Ş. (SMRTG), Hollanda’daki bağlı ortaklığının sermayesini 50 bin Euro’dan 1 milyon Euro’ya yükseltti.

SMRTG’nin KAP’a yaptığı açıklamaya göre, Smart Global Enterprises & Trading BV isimli bağlı ortaklık, sermaye artırımının tamamını karşıladı. SMRTG, bu hamleyle Hollanda’daki faaliyetlerini güçlendirmeyi hedefliyor.

Enerji Firmasını'nın KAP'a yapmış olduğu açıklamanın detayları şöyle:

"Şirketimizin %100 bağlı ortaklığı olan Hollanda'da kurulu Smart Global Enterprises & Trading BV ünvanlı Şirketin 50.000 Euro olan ödenmiş sermayesinin 950.000 Euro tutarında artırılarak 1.000.000 Euro'ya çıkarılmasına, söz konusu artırılan sermayenin tamamının nakden ödenmesine karar verilmiştir."

SMRTG Faaliyeti Nedir?

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SMRTG), Türkiye’nin güneş enerjisi sektöründe öncü bir şirkettir. SMRTG, güneş paneli üretimi, güneş enerjisi santralleri kurulumu, mühendislik ve projelendirme hizmetleri sunmaktadır.

SMRTG, 2014 yılında kurulmuş olup, Avrupa’nın en büyük entegre güneş enerjisi şirketlerinden biridir.

Smart Güneş Enerjisi, 2022 yılında Borsa İstanbul’da halka arz olmuş ve BIST 100 endeksine girmiştir. SMRTG, aynı zamanda Ultra Low-Carbon Solar Alliance’nin yeni üyesi olarak dünyanın en prestijli organizasyonlarından birine kabul edilmiştir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.