Sihirbaz Aref'in Elinde Bulunan Hisseler

Geçtiğimiz aylarda oldukça sık konuşulan sihirbaz Aref ve borsadaki işlemleri sonrası bu seferde elinde bulundurduğu hisseleri bu yazımızda yazdık.

Sihirbaz Aref'in Elinde Bulunan Hisseler

Geçtiğimiz aylarda almış olduğu hissenin tavan yapması üzerine SPK tarafından işlem yasağı alan Aref'in elindeki hisseler ortaya çıktı. İllüzyonist Aref Ghafouri'nin portföyündeki hisseler Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yayınlandı. Aref'in 15 hissede payı olduğu ve bugünkü fiyatlarla ortalama olarak 1.8 milyonluk hissesi olduğu duyuruldu.

Aref Ghafouri'nin elinde; Alkim Alkali, Anel Elektrik, Aselsan, Astor Enerji, Avrasya GYO, BİM, CW Enerji, Ege Profil, Forte Bilgi İşlem, Garanti BBVA, HUN Yenilenebilir Enerji, İzdemir Enerji, Koray GYO, QUA Granite, Tatlıpınar Enerji hisseleri olduğu açıklandı.

a.png

b.png

Aref'e İşlem Yasağı Alınmıştı

Aref Ghafouri'ye Avrupa Yatırım Holding hissesinde BİST yatırımcı bazında tedbir uygulaması getirilmişti. Borsa İstanbul'dan yapılan açıklamada, Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi'nin 5. maddesi çerçevesinde, Avrupa Yatırım Holding A.Ş. (AVHOL) payının piyasasında, Yönerge'nin 6. maddesinde belirtilen emir ve işlemleri nedeniyle Aref Ghafouri ve Eren Çayır adlı yatırımcılar hakkında Borsamız Pay Piyasası'ndaki emir ve işlemlerine yönelik olarak 22/06/2023 tarihinden itibaren 1 ay süreyle "Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı", "Brüt Takas" ve "İnternetten Emir İletilmesinin Kısıtlanması" tedbirleri uygulanacaktır" denilmişti. 22 Temmuz 2023 tarihinde ise bu tedbir tarihi dolması nedeniyle kaldırılmıştı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.