Selçuk Gıda, 15 Milyon TL'lik Satış Yaptı

Selçuk Gıda, 15 Milyon TL'lik gayrimenkul satışını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) duyurdu.

Selçuk Gıda, 15 Milyon TL'lik Satış Yaptı

Selçuk Gıda Endüstri İhracat İthalat A.Ş. (SELGD), Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada bağlı ortaklığı bulunan Sel Enerji Üretim ve Dağıtım San.ve Tic.A.Ş.'nin yatırım amaçlı olan gayrimenkulünün satışı ile ilgili bildiride bulundu.

Selçuk Gıda, bağlı ortaklığı Sel Enerji Üretim ve Dağıtım San.ve Tic.A.Ş.'nin İzmir Konak’ta bulunan yatırım amaçlı gayrimenkulünü 15 milyon TL’ye Gazi Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye sattığını duyurdu.

Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımladığı açıklamada, yatırım amaçlı gayrimenkuller arasında yer alan taşınmaz için bugün sözleşme imzalandığını ve 5 milyon TL ön ödeme alındığını bildirdi.

Açıklamada, tapu devrinin 15 Kasım 2023 tarihinde yapılacağı ve kalan 10 milyon TL’nin de o tarihte tahsil edileceği belirtildi.

Gıda şirketi, gayrimenkul satışından elde edeceği geliri yatırımlarına aktarmayı planladığını ifade etti.

SELGD'nin yaptığı KAP açıklaması şöyle:

"Şirketimizin Bağlı Ortaklığı Sel Enerji Üretim ve Dağıtım San.ve Tic.A.Ş.’ne ait

İzmir İli Konak İlçesi Mersinli Mahallesi 1509 Ada 14 Parsel’inde bulunan yatırım amaçlı gayrimenkulümüzün satışı hakkında

Şirketimiz Finansal tablolarında Yatırım Amaçlı gayrimenkullerimiz arasında yer alan taşınmazımız bugün itibariyle 15.000.000 TL bedelle Gazi Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ne satışı yapılmak üzere Sözleşme imzalanmıştır.

Sözleşme gereği bugün 5.000.000 TL ön ödeme tahsil edilmiştir.

15 Kasım 2023 tarihin de Tapu devri ile birlikte kalan bedel ( 10.000.000 TL) tahsil edilecektir.

Kamunun bilgisine sunarız."

SELGD Faaliyeti Nedir?

Selçuk Gıda Endüstri İhracat İthalat A.Ş. (SELGD), Türkiye merkezli bir gıda endüstrisi şirketidir. Şirket, kuru meyve işleme, ambalajlama, ithalat ve ihracatı ile faaliyet göstermektedir.

Selçuk Gıda'nın başlıca ürünleri incir, üzüm, kayısı, sultaniye üzüm, ceviz ve fındıktır. Şirket, ürünlerini Eagle markası altında pazarlamakta ve yurt içi ve yurt dışında pek çok süpermarket ve indirim mağazası zinciri ile işbirliği yapmaktadır.

Şirketin hisseleri Borsa İstanbul’da işlem görmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.