Savunma Sanayisinde Faaliyet Gösteren Borsa Şirketleri

Borsa İstanbul'da işlem gören savunma şirketlerini bu yazımızda detayları ile birlikte açıkladık.

Savunma Sanayisinde Faaliyet Gösteren Borsa Şirketleri

Borsa İstanbul'da işlem gören savunma sanayi sektöründeki şirketleri listeledik. Son zamanların en çok merak edilen konularından biri olan savunma sektöründe faaliyet gösteren şirketleri piyasa değerleri ile birlikte yazdık.

Savunma sanayii, ülkenin ulusal güvenliğini sağlamak ve korumak amacıyla silah, askeri teçhizat, siber güvenlik, iletişim sistemleri, lojistik, askeri araştırma ve geliştirme gibi ürünlerin ve hizmetlerin üretildiği bir sanayi sektörüdür.

Borsa İstanbul'da İşlem Gören Savunma Sanayi Şirketleri

Ülkemizdeki borsada işlem gören savunma sanayi şirketleri şöyle sıralanmaktadır;

1. Aselsan (ASELS)

2. Katmerciler (KATMR)

3. NETAŞ (NETAS)

4. Otokar (OTKAR)

Son zamanlarda borsa yatırımcılarının en çok araştırdığı konulardan biri olan '' Savunma Sanayisinde faaliyet gösteren borsa şirketleri'' ile ilgili detayları yazımızın devamında sizler için paylaştık.

ASELSAN (ASELS)

Türkiye’nin önde gelen savunma sanayii şirketlerinden Aselsan, savunma sanayi iletişimden siber güvenliğe kadar birçok alanda ürün ve hizmeti vermektedir. Hisselerinin yüzde 25,79’luk kısmı halka açık olan savunma şirketi ASELSAN’ın Ağustos 2023 itibarıyla piyasa değeri 174.990.000.000,00 TL. olarak öne çıkmaktadır.

Katmerciler (KATMR)

KATMR şirketi, Hisse senetlerinin yüzde 79,84’lük kısmı halka açık olarak işlem görmektedir. Şirket, araç üstü ekipman üretimleriyle tanınmaktadır. Ağustos 2023 itibarıyla Katmerciler’in piyasa değeri 2.217.847.500,00 TL. olarak değerlenmiştir.

NETAŞ (NETAS)

NETAŞ şirketi, Telekomünikasyon teçhizat üretimi ve yeni nesil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapmaktadır. Şirket, hisselerinin yüzde 36,92’si halka açık bulunmaktadır. Şirketin piyasa değeri Ağustos 2023 itibarıyla 3.528.645.120,00 TL olarak güncellenmiştir.

Otokar (OTKAR)

Toplu taşıma ve zırhlı araç üretimi gerçekleştiren Otokar’ın Ağustos 2023 itibarıyla piyasa değeri 43.164.000.000,00 TL olarak bilinmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.