SASA'dan 25 Milyon Dolarlık Dev Anlaşma!

Arazi GES Yatırımı ile ilgili olarak Sasa Polyester Sanayi A.Ş. (SASA) tarafından 9 Ağustos 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirim yapıldı.

SASA'dan 25 Milyon Dolarlık Dev Anlaşma!

25 milyon dolarlık dev yatırım hakkında, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) şu açıklamalar yapıldı;

KAP Açıklaması

"Gaziantep ili Şehitkâmil ilçesinde bulunan araziler üzerine toplam 40.000 kWp santral gücünde Arazi GES kurulması için yaptığımız başvuru ilgili mevzuat kapsamında oluşturulan komisyon tarafından uygun bulunmuş ve Şirketimize Bağlantı Anlaşmasına Çağrı Mektubu iletilmiştir.

Söz konusu mektuba istinaden, gelecek kuşaklara yeşil ve temiz bir dünya bırakma sorumluluğumuz ve Şirketimizin sürdürülebilirlik ilkeleri kapsamında, ilgili araziler üzerinde yaklaşık 25.000.000 USD değerinde Arazi GES yatırımı yapılmasına karar verilmiştir. 10 ay sonra tamamlanması beklenen projeden sağlanacak enerji Şirketimizin mevcut yıllık elektrik enerjisi tüketiminin yaklaşık %10’una tekabül etmektedir."

Sasa Polyester Sanayi A.Ş. (SASA) Faaliyeti Nedir?

SASA, polyester elyaf, filament, polyester bazlı polimerler, ara ürünler ve özellikli ürünler konusunda dünyanın önde gelen üreticisidir. SASA, Türkiye’nin ve bölgenin en büyük sanayi kuruluşu konumunda olup, 2021 yılında İstanbul Sanayi Odası’nın Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu raporunda 20. sıraya yükselmiştir. SASA, aynı zamanda 2021 yılında Türkiye ihracat sıralamasında Adana 1.'si ve Türkiye 83.'sü olmuştur. SASA, Adana’da bulunan modern tesislerinde yüksek kaliteli ürünler üretmekte ve dünyanın dört bir yanındaki müşterilerine sunmaktadır. SASA, yenilikçi ve çevreci bir vizyonla faaliyet göstermekte ve sürdürülebilir bir gelecek için çalışmaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.