Ral Yatırım Holding GES Projesi İçin Anlaşma Sağladı!

Ral Yatırım Holding A.Ş. (RALYH), TEİAŞ ile Bağlantı Anlaşması yaptığını bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirdi.

Ral Yatırım Holding GES Projesi İçin Anlaşma Sağladı!

Ral Yatırım Holding A.Ş. (RALYH), TEİAŞ ile "YEKA GES-9 Güneş Enerjisine Dayalı Elektirik Üretim Santrali" için Bağlantı Anlaşması sağladığını açıkladı.

Yapılan duyuruda RAL ENERJİ, Elektrik Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) onay vermesiyle Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde 100 MWe/130 MWm kapasiteli güneş enerji santrali yatırımı için önemli olan Bağlantı Anlaşmasının TEİAŞ ile imzalandığını duyurdu.

RALYH yaptığı bildiride G4-Viranşehir-9 GES’in iletim sistemine irtibatını teminen gerekli olan tesis yatırımlarını kapsadığını vurguladı.

Şirketin, KAP bildirisinin detayları şöyle:

"Şirketimizin Bağlı Ortaklarından RAL ENERJİ A.Ş. ile T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı arasında 08.08.2022 tarihinde imzalanan Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA GES-4) kapsamında ”Şanlıurfa İli Viranşehir İlçesi sınırları içerisinde Güneş Enerjisine Dayalı Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları ve Bağlantı Kapasitelerinin Tahsisi Yarışmasında kazandığı VİRANŞEHİR-4 (50 MWe/65 MWm), VİRANŞEHİR-9 (50 MWe/65 MWm) toplam da 100 MWe/130 MWm kapasiteli yatırımımız kapsamında;

G4-Viranşehir-9 GES’in iletim sistemine irtibatını teminen gerekli tesis yatırımlarını içeren Bağlantı Anlaşması, Elektrik Piyasası Bağlantı ve Sistem Kullanım Yönetmeliğinin 6’ncı maddesinin 7’nci fıkrası uyarınca üretim lisansı alınmadan imzalanmasının EPDK tarafından uygun görülmesi neticesinde TEİAŞ ile RAL ENERJİ A.Ş. arasında Bağlantı Anlaşması imzalanmıştır.

Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza saygılarımızla duyurulur."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.