Polisan Holding Sel Felaketi Nedeniyle Milyon Euroluk Ödeme Aldı

Polisan Holding (POLHO), Yunanistan'da meydana gelen sel felaketine ilişkin sigorta şirketinden 1.5 Milyon Euro ödeme aldığını bildirdi.

Polisan Holding Sel Felaketi Nedeniyle Milyon Euroluk Ödeme Aldı

Polisan Holding (POLHO), sel felaketinin ardından sigorta şirketinden 1,5 milyon Euro ön ödeme aldığını açıkladı.

Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan açıklamasında, bağlı ortaklıklarından Polisan Hellas’ın Yunanistan’da yaşanan sel felaketiyle ilgili olarak ilk hasar tespit çalışmalarının tamamlandığını ve sigorta şirketi tarafından 1,5 milyon Euro ön ödeme alındığını bildirdi.

Açıklamada, sigorta şirketi tarafından yapılacak nihai ödemenin, hasar tespit çalışmalarının tamamlanmasıyla belirleneceği ifade edildi.

Şirket, Polisan Hellas’ın Volos fabrikasındaki üretim faaliyetlerine 2024 yılının ilk çeyreğinde başlanması hedeflendiğini, ticari faaliyetlere ise kısmen başlandığını belirtti.

Açıklamada, konuyla ilgili gelişmelerin ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde yatırımcılara duyurulacağı belirtildi.

POLHO'nun konuya ilişkin yaptığı KAP açıklaması ise şu şekilde:

"Bağlı ortaklıklarımızdan Polisan Hellas’tan yapılan bildirime istinaden, 06.09.2023 tarihinde KAP’ta duyurmuş olduğumuz sel felaketiyle ilgili olarak ilk hasar tespit çalışmaları tamamlanmış ve sigorta şirketi tarafından 1,5 milyon Euro ön ödeme alınmıştır. Sigorta şirketi tarafından yapılacak nihai ödeme, hasar tespit çalışmalarının tamamlanmasıyla belirlenecektir.

Polisan Hellas’ın Volos fabrikasındaki üretim faaliyetlerine 2024 yılının ilk çeyreğinde başlanması hedeflenmekte olup, ticari faaliyetlere ise kısmen başlanmıştır. Konuyla ilgili gelişmeler ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde yatırımcılarımıza duyurulacaktır."

POLHO Ne İş Yapar?

Polisan Holding A.Ş. (POLHO), kimya ve boya sektöründe faaliyet gösteren bir yatırım şirketidir.

Şirket, 2000 yılında kurulmuş olup, Borsa İstanbul’da işlem görmektedir. Şirketin altı iştiraki ve bir ortak girişimi vardır. Bunlar arasında Polisan Kansai Boya, Poliport Liman Hizmetleri, Polisan Kimya, Polisan Tarım, Polisan Yapı ve Polisan Hellas bulunmaktadır.

Şirket, kaliteli ve çevreye saygılı ürünler üretmekte ve hizmet vermekte, Ar-Ge çalışmalarıyla yenilikçi çözümler sunmaktadır. Şirket, sürdürülebilirlik, kurumsal yönetim ve iş güvenliği alanlarında da ödüller almıştır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.