Petrol Şirketi'nden GES Projesi Hakkında Açıklama!

Turcas Petrol A.Ş. (TRCAS), Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) verdiği açıklamada Denizli'de güneş enerjisi santrali yatırımı için açıklama yaptı.

Petrol Şirketi'nden GES Projesi Hakkında Açıklama!

Turcas Petrol A.Ş. (TRCAS), bugün güneş enerjisi santrali için yatırım hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildiride bulundu.

TRCAS, yaptığı açıklamada, yüzde 30 oranında ortağı ve aynı zamanda işletmecisi olan RWE & Turcas Güney Elektrik Üretim A.Ş., Denizli Doğal Gaz Kombine Çevrim Elektrik Santrali'nde 20 MW’a kadar hibrit GES yatırımı için ön fizibilite yapılma kararı verdiğini belirtti.

Şirket açıklamanın detayında yüzde 30 oranında ortağı olan RWE & Turcas Güney Elektrik Üretim A.Ş.'nin GES yatırımı nedeniyle yapma kararı aldığı ön fizibilite çalışması için resmi kurumlardan gerekli olan izin sürecinin başarıyla yürütülmesinin ardından nihai yatırım kararının açıklanacağı vurgulandı.

Turcas Petrol A.Ş. (TRCAS), KAP'a yaptığı duyuru ise şöyle:

"%30 oranındaki iştirakimiz RWE & Turcas Güney Elektrik Üretim A.Ş., sahibi ve işletmecisi olduğu Denizli Doğal Gaz Kombine Çevrim Elektrik Santrali sahasında 20 MW’a kadar hibrit güneş enerjisi santrali yatırımı için ön fizibilite çalışması yapma kararı almıştır. İlgili iş geliştirme çalışmaları ile birlikte resmi kurumlar nezdinde izin süreçlerinin yürütülmesi hedeflenmektedir. Söz konusu yatırım için fizibilite çalışması sonucuna bağlı olarak alınabilecek nihai yatırım kararı ayrıca kamuoyuyla paylaşılacaktır.

Saygılarımızla."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.