Pasifik GYO'dan Merkez Ankara Projesi Hakkında Açıklama

Pasifik Gayrimenkul, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı bildiride Merkez Ankara Projesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Pasifik GYO'dan Merkez Ankara Projesi Hakkında Açıklama

Pasifik Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (PSGYO), "Merkez Ankara" projesi kapsamında Emlak Konut GYO ile bir sözleşme imzalamıştı. Gayrimenkul şirketi, KAP'a yaptığı açıklamada yeni gelişmeleri aktardı.

Pasifik Gayrimenkul, Ankara Yenimahalle’de bulunan Merkez Ankara projesinde gelir paylaşımı anlaşmasını revize etti.

Şirket, Emlak Konut GYO ile yaptığı sözleşmeye ek protokol imzalayarak, arsa satışı karşılığı yüklenici payı toplam gelirini 5.136.308.757,30 TL’den 7.448.189.222,60 TL’ye yükseltti. Bu artışın, projenin satış hızı ve fiyat performansı nedeniyle gerçekleştiği belirtildi.

PSGYO, bu anlaşmayla birlikte Merkez Ankara projesinden elde edeceği geliri yaklaşık yüzde 45 oranında artırmış oldu.

Gayrimenkul şirketinin yapmış olduğu KAP açıklamasının detayları şöyle:

“Şirketimiz projelerinden Ankara Yenimahalle İstasyon Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi (Merkez Ankara)’nde Emlak Konut GYO ile yapılan sözleşmeye Ek 10 No.lu Protokol ile Arsa Satışı Karşılığı Şirket Yüklenici Payı Toplam Geliri 5.136.308.757,30 TL’den 7.448.189.222,60 ‘ye artmıştır.”

PSGYO Faaliyeti Nedir?

Pasifik Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (PSGYO), 2010 yılında kurulan ve Borsa İstanbul’da işlem gören bir gayrimenkul yatırım şirketidir.

Şirket, her türlü inşaat faaliyetinde bulunup konut ve ticari gayrimenkul projeleri geliştirmektedir. Şirketin portföyünde, Next Level İstanbul, Next Level Country, Next Level Kemer ve Merkez Ankara gibi prestijli projeler bulunmaktadır.

Şirket, gayrimenkul sektöründe ilklere imza atan, yenilikçi, zengin deneyimli ve güçlü sermayeli bir şirket olarak Türkiye’nin önde gelen GYO şirketlerinden biri olmayı hedeflemektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.