Özerden Plastik 30 Milyon Liralık Satışı Duyurdu

Özerden Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (OZRDN), milyonluk maddi duran varlık satışını KAP'a bildirdi.

Özerden Plastik 30 Milyon Liralık Satışı Duyurdu

Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan bir duyuruya göre, Özerden Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (OZRDN), Cast Mono Extrusion Hattı satışı için yeni bir anlaşma imzaladı.

KAP’ta yayımlanan bir duyuruya göre, 30.173.640 TL değerindeki maddi duran varlık satışı için bir sözleşme imzalandı. Sözleşmenin bedeli güncel döviz kurunda 1.123.846 ABD Doları olarak seyrediyor.

Şirket, satıştan sonra, normal satış ve üretim hacminin bundan etkilenmeyeceğini belirtti.

KAP Açıklaması

30 milyon TL'lik maddi duran varlık satışına ilişkin KAP'a yapılan açıklama şu şekilde:

"Yönetim Kurulu’nun 22.08.2023 tarihli ve 24 sayılı kararıyla; kamuya açıklanması hakkında satış alıcı tarafından ekipmanın test edilip alım kabulü sonrasında kesinleşmiş olacağı için satışın olası iptal riskinden dolayı kamuya açıklanmasının ertelenmesi kararı alınan; bir adet Cast Mono Extrusion Hattının satış bedeli 07.09.2023 itibarıyla önden tahsil edilerek satış kesinleşmiştir. Makina parkımızı son dönemde satışı artan yalıtım ürünlerimizin imalatına odaklı ekipmanlarla yenilemek , değişen piyasa ve üretim maliyet şartlarına uyum sağlamak, ürün yelpazemizde çeşitliliği arttırmak, maliyet ve kalite verimliliğini yükseltmek, şirketimizin çevresel sürdürülebilirlik politika ve hedefleri kapsamında büyümeye imkan sağlamak amacıyla yapılan satışın mevcut atıl kapasitemiz nedeni ile olağan satış ve üretim miktarımızı etkilememesi öngörülmektedir ."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.