OSMEN Temettü Avansı Dağıtacağını Açıkladı

Osmanlı Yatırım Menkul Değerler A.Ş. (OSMEN), Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada beklenmedik temettü avansı kararını açıkladı.

OSMEN Temettü Avansı Dağıtacağını Açıkladı

Osmanlı Yatırım Menkul Değerler A.Ş. (OSMEN) tarafından KAP'a yapılan açıklamada sürpriz şekilde temettü avansı kararı duyuruldu.

OSMEN, yaptığı açıklamada şirketin yönetim kurulu tarafından hisse başına brüt 1,1125674, net 1,0013106 TL nakit temettü avansı dağıtımı konusunda karar kılındığı yer aldı.

Bunun sonucunda temettü verimi son fiyata göre yüzde 0,455 şeklinde kayıtlara geçti. Verilecek olan bu temettünün tarihi ise şimdilik açıklanmadı.

Osmanlı Yatırım Menkul Değerler A.Ş. (OSMEN), 2022 yılında elde ettiği karın bir kısmını hissedarlarına dağıtmaya karar verdi. Şirket, 2022 yılı Olağan Genel Kurul’unda aldığı yetkiye dayanarak, 2023 yılının ilk dokuz ayında net dönem karından TTK’ya ve esas sözleşmeye göre ayrılması gereken yedek akçeler düşüldükten sonra kalan tutardan 20,94 milyon TL’yi hissedarlarına kar payı avansı olarak ödeyeceğini duyurdu.

OSMEN Faaliyeti Nedir?

Osmanlı Yatırım Menkul Değerler A.Ş. (OSMEN), Türkiye merkezli bir yatırım çözümleri sağlayan şirkettir. Şirket, aracılık hizmetleri, varlık yönetimi, velayet, yatırım danışmanlığı ve çevrimiçi ticaret platformları gibi çeşitli hizmetler sunmaktadır. Şirket ayrıca hisse senedi, tahvil, döviz, vadeli işlemler, opsiyonlar ve yatırım fonları gibi farklı sermaye araçlarına erişim imkanı sağlamaktadır.

Şirketin geliri 9,47 milyar TL, piyasa değeri ise 4,64 milyar TL’dir. Şirketin hisseleri Borsa İstanbul’da işlem görmekte olup, son kapanış fiyatı 222,7 TL’dir. Şirketin finansal planlama odaklı bir hizmet anlayışı vardır ve müşterilerine yatırım profilinize uygun fon sepetleri ve bireysel emeklilik planı gibi ürünler sunmaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.