ORCAY Temettü Müjdesini Yatırımcılara Duyurdu

Orçay Ortaköy Çay Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ORCAY), hissedarlarına ne kadar ve ne zaman kâr payı ödeyeceğini açıkladı.

ORCAY Temettü Müjdesini Yatırımcılara Duyurdu

Orçay Ortaköy Çay Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ORCAY), hissedarlarına kâr payı ödemesi yapacağını KAP’ta bildirdi.

Şirket, 1 TL nominal değerli hisse başına brüt 0,1875000 TL kâr payı dağıtacağını açıkladı.

Şirketin hissedarları, vergi kesintisi yapıldıktan sonra 1 lot hisse için net 0,1687500 TL temettü alacaklar. Orçay Ortaköy Çay (ORCAY) temettü ödemelerini 26.10.2023 tarihinde gerçekleştirecek. Temettü ödemeleri, ödeme tarihinden iki iş günü sonra yatırımcıların hesaplarına aktarılacak.

orcay-temettu-miktari.png

orcay-temettu.png

ORCAY Hissesi

ORCAY hissesi 18 Ekim Çarşamba gününü düşüş ile sürdürüyor. Önceki kapanışını 10,50 TL fiyattan yapan şirket payları saat 16.30 itibariyle 10,12 TL seviyesinde seyrediyor.

Gün içinde yüzde 3,62 oranında bir düşüş yaşanan şirket paylarının ardından, hissedarlar kesinleşen nakit kar payı hak kullanım tarihini merakla bekliyor.

ORCAY Faaliyeti Nedir?

Orçay Ortaköy Çay Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ORCAY), Türkiye’nin önde gelen çay üreticilerinden biridir. Şirket, 1986 yılında Rize’nin Güneysu ilçesinde kurulmuş olup, günde 150 ton yaş çay işleme, yılda 2.000 ton kuru çay üretimi ve 6.000 ton çay paketleme kapasitesine sahiptir. Şirketin ürünleri arasında siyah çay, yeşil çay, beyaz çay, organik çay, aromalı çay ve bitki çayları bulunmaktadır. Şirket, ISO 9001-2000 kalite belgesine sahip olup, Borsa İstanbul’da (BIST) işlem görmektedir. Şirketin vizyonu, Türkiye’nin en kaliteli ve en lezzetli çayını üretmek ve tüketicilerine sunmaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.