Oba Makarnacılık Halka Arz Edecek

Oba Makarnacılık halka arz olmaya hazırlanıyor. Yayınlanan taslak izahnameye göre Oba Makarnacılık halka arz detaylarını derledik.

Oba Makarnacılık Halka Arz Edecek

Oba Makarnacılık San. ve Tic. A.Ş. halka arz olacak. Oba Makarnacılığın halka arz sürecine ilişkin yayınlanan taslak izahnameye göre ayrıntılar şu şekilde...

Oba Makarnacılık Halka Arz Ayrıntıları

Oba Makarnacılık San. ve Tic. A.Ş'nin konsorsiyum liderliğini Ünlü Menkul Değerler A.Ş. yürütüyor. Şirketin halka açıklık oranı taslak izahnameye göre yüzde 20 olarak belirtildi.

Oba Makarnacılık halka arzında 101,792,375 nominal değerli hisselerini bireysel yatırımcıya eşit dağıtım şekliyle sunmayı öngörüyor. Şirketin halka arz sürecinde T1 ve T2 kullanılamayacak.

Oba Makarnacılık Halka Arz Şekli:

  • Sermaye Artırımı : 101.792.375 Lot

Oba Makarnacılık Halka Arz Kullanım Yerleri:

  • %40 Ürün çeşitlendirme, enerji ve kapasite artışı yatırımları
  • %40 İşletne sermayesi
  • %20 Finansal borçların azaltılması

Oba Makarnacılık Fiyat İstikrarı:

  • 30 gün

Oba Makarnacılık Satmama Taahhüdü:

  • 1 Yıl, İhraççı
  • 1 Yıl, Ortaklar

Oba Makarnacılık Faaliyeti Nedir?

Oba Makarnacılık San. ve Tic. A.Ş., Türkiye’nin önde gelen makarna üreticilerinden biridir. Şirket, 1966 yılında Gaziantep’te kurulmuş ve 2005 yılında Özgüçlü Ailesi tarafından satın alınmıştır. Şirket, Gaziantep 4. Organize Sanayi Bölgesi’nde 110 bin metrekare açık, 65 bin metrekare kapalı alanda faaliyet göstermektedir.

Şirketin portföyünde Oba Makarna, Oba Mie, Oba Gold, Obalino, Nido, Eva, Omelia Pasta, Layla Pasta, Savana, Vera Rosa ve Linda gibi çeşitli markalar bulunmaktadır.

Oba Makarnacılık, Turqality Destek Programı’na katılmış, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin 30. Genel Kurulu’nda Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri kategorisinde şampiyon olmuş, dünyanın en büyük gıda fuarlarından biri olan Gulfood 2023’te yer almış ve OSB Yıldızları Anketi’nde iki ödül kazanmıştır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.