O Banka Temettü Kararını Duyurdu

4 Ağustos 2023 tarihinde Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası A.Ş. (KLNMA), Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı bildirimde Genel Kurul'da alınan kararlar ve kar payı / temettü dağıtımı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

O Banka Temettü Kararını Duyurdu

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası A.Ş. (KLNMA) tarafından yapılan açıklamaya göre, Genel Kurulda 2022 yılı karından nakit temettü ödenmemesi kararı kabul edildi.

KAP Açıklaması

"Bankamız 2022 yılı Olağan Genel Kurul toplantısında bağımsız denetimden geçmiş 2022 yılı mali tablolarına göre oluşan net dağıtılabilir dönem karından yasal yedek akçeler ayrıldıktan sonra kalan kısmın dağıtılmayarak Banka bünyesinde bırakılmasına karar verilmiştir.

Kar dağıtımına ilişkin tablo ekte sunulmuştur."

Kalkınma Bankası Faaliyeti Nedir?

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası A.Ş. (KLNMA), Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla kurulmuş bir kalkınma bankasıdır. Banka, sanayi, turizm, enerji, eğitim, sağlık ve altyapı gibi stratejik öneme sahip sektörlerde faaliyet gösteren firmalara uygun vade ve faiz oranları ile finansman çözümleri sunmaktadır. Ayrıca, yatırım bankacılığı ve danışmanlık hizmetleri de vermektedir. Banka, 1975 yılında kurulmuş olup, merkezi Ankara’da bulunmaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.