NIBAS Temettü Kararını Duyurdu

NIBAS, 9 Ağustos 2023 tarihinde KAP’a yaptığı duyuruyla Genel Kurul’un kar payı dağıtımına ilişkin kararını açıkladı. Niğbaş Niğde Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş. (NIBAS), Genel Kurul’un aldığı karara göre kar payı dağıtımını gerçekleştireceğini bildirdi.

NIBAS Temettü Kararını Duyurdu

NIBAS Temettü

Genel Kurul, dağıtılabilir kar bulunmadığı için nakit temettü ödemesi yapılmamasına karar verdi. Bu karar, açıklamada şöyle duyuruldu;

KAP Açıklaması

"Yönetim Kurulumuzun 12.07.2023 tarihli 2022 Yılı Kâr payı dağıtımına ilişkin kararı:

Şirketimizin Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya İlişkin Esaslar Tebliği (II-14.1) hükümleri dâhilinde, Türkiye Muhasebe Standartları ve Türkiye Finansal Raporlama Standartları (TMS/TFRS)’na uygun olarak hazırlanan, bağımsız denetimden geçmiş, 01.01.2022-31.12.2022 hesap dönemine ait finansal tablolarında 93.064.375,00 TL Net kâr , TTK ve Vergi Usul Kanununa uygun olarak hazırlanan aynı döneme ilişkin solo finansal tablolarında ise 9.327.060,64 TL net kar ve -13.208.613,38 TL geçmiş yıl zararı bulunmaktadır. TTK ve Vergi Usul Kanununa uygun olarak hazırlanan Kar Dağıtım Tablolarında dağıtılabilir kar olmadığından kar dağıtımı yapılmamasına, karar verilmiştir."

Niğbaş Niğde Beton Sanayi (NIBAS) Faaliyeti Nedir?

Niğbaş Niğde Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş. (NIBAS), Türkiye’nin önde gelen mühendislik firmalarından biridir. Şirket, 1969 yılından beri beton üretimi ve dağıtımı, köprüler için ön gerilmeli kirişler, direkler, parke taşları gibi çeşitli inşaat malzemeleri sunmaktadır. Ayrıca 2019 yılında kurduğu imalat hattı ile Cam Elyaf Takviyeli Beton Levha (GRC - Glassfiber Reinforced Concrete) üretimine de başlamıştır. Şirket, Işıklar Holding bünyesinde faaliyet göstermekte olup, Borsa İstanbul’da NIBAS koduyla işlem görmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.